İLMEK İLMEK DOKUNAN HALILARIN SAHİBİ SERKO HALI VE İPLİK SANAYİ VE TİC. LTD. FİRMASI TARAFINFDAN %100 YÜN VE ÖZEL REAKTİF BOYALAR KULLANILAN ANTİBAKTERİYEL OLARAK ÜRETİLEN CAMİ HALILARI MUĞLA FETHİYE BELENPINAR ŞEHİT FUAT DEMİR CAMİMİZE HAYIRLI OLSUN!

Kalite ve müşterilerinin memnuniyetini düstur olarak benimsedikleri halı üretim sektöründe, müşterilerinin istekleri doğrultusunda hızlı ve sağlıklı çözümler üretmek için kalite anlayışlarından taviz vermeden en iyi ve güzel olanı üretmektirler. Küresel pazarda, halı üretim sektöründe kalite ve müşteri memnuniyeti ile takdir edilen lider bir marka olarak yenilikçi ve sektöründe dünya lideri bir marka olarak üretim yapmaktır.

1950’li yıllarda Kurucuları Merhum Osman KALAYCIOĞLU tarafından el halısı imalatı ile kurulan Serko Halı, 1970’li yıllarda iplik ve dokuma tesisinin kurulmasından sonra makine halısı üretimine başlamıştır.
Camilerimiz için saf yünden imal edilen halıları, uluslararası yün birliği tarafından kalite tescili almış ve Woolmark sertifikası altında üretilmektedir. Serko Hali olarak üretmekte olduğumuz halılarda İslami Uygunluk ve Klasik Osmanlı motiflerine bağlı, renklendirme ve
motif seçeneklerini camilerimizin beğenilerine sunmaktalar.

Serko Halı Sanayi olarak halılarımızın kalitesi kadar halılarımızın insan sağlığına uyumu önem taşımaktadır. Dünyada ilk defa Serko Halı tarafından geliştirilen “anti-bakteriyel cami halısı” Serko halı tarafından üretilmiştir. Bu sayede üretmiş oldukları halılara anti-bakteriyel özellik kazandırmış olup Serko Halı güvencesini tekrar yenilemiş olmaktalar.
2009 senesinde Almanya Aachen Üniversitesi Tekstil ve Zemin Enstitüsü
tarafından Halıda alev almazlık belgesi ile Serko Halı olarak halıları “Alevlenmez Halı” tescilini almıştır.

2012 Senesinde , Rusya Moskova “Pojarnaya Sertifikatsionnaya Kompaniya Limited Şirketi” tarafından “Alev Almaz Ve Kapalı Mekânlarda Kullanıma Uygunluk” sertifikasını alarak Rusya Hükümeti tarafından kabul edilen en üst derece yanmaz halı uygunluğunu elde etmiştir. Rusya Devleti tarafından verilen bu sertifika Türkiye içerisinde Yün halı üreten firmalar içerisinde sadece Serko Halı’da mevcuttur.

Sizleri de SERKO HALI VE İPLİK SANAYİ VE TİC. LTD. Firması hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak ve yaptığı çalışmaları incelemek için sizleri 25 – 28 Mart 2021 Bursa Atatürk Kongre Kültür Merkezi Merinos Fuar Alanında düzenlenecek olan 10. Uluslararası BURSA Cami Yapı Ekipmanları Fuarımıza bekliyoruz…

Scroll to Top
× Bizimle iletişime geçin