HABERLER

ENGELLİRAMPALARİ.COM 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Sektörün bilinen isimlerimden engellirampasi.com firması da 01-04 Mayıs 2024 İstanbul Cami Yapı Ekipmanları Fuarında ürünlerini tanıtacak!
Engelli rampaları genellikle tekerlekli sandalye kullanıcılarının yükselti farklarını aşmaları için üretilmiş güvenlik şartlarını sağlayarak dizayn edilmiş eğimli platformlardır. Engelli rampaları yaşamını daha kolay hale getirmek için desteğe ihtiyaç duyan herkes için üretilebilir .
Sizler de engellirampasi.com ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar merkezine davetlisiniz .

GEDİKLİ KURŞUN 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Sektörün Bilinen İsimlerinden
Gedikli Kurşun firması da 01-04 Mayıs 2024 İstanbul Cami Yapı Ekipmanları Fuarında Ürünlerini Tanıtacak!
Sizleri de Gedikli Kurşun firması ve çalışmaları ile tanışmaya sektörün lider fuarı 15. Uluslararası İstanbul Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na davet ediyoruz…

BEŞLER CAMİ HALILARI 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Sektörün Bilinen İsimlerinden Beşler Cami Halıları firması da 01-04 Mayıs 2024 İstanbul Cami Yapı Ekipmanları Fuarında Ürünlerini Tanıtacak! Sizleri de Beşler Cami Halıları firması ve çalışmaları ile tanışmaya sektörün lider fuarı 15. Uluslararası İstanbul Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na davet ediyoruz…

ASD AHŞAP 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Sektörün Bilinen İsimlerinden ASD Ahşap firması da 01-04 Mayıs 2024 İstanbul Cami Yapı Ekipmanları Fuarında Ürünlerini Tanıtacak!
Sizleri de ASD Ahşap firması ve çalışmaları ile tanışmaya sektörün lider fuarı 15. Uluslararası İstanbul Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na davet ediyoruz…

Fİ GRUP 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Sektörün Bilinen İsimlerinden Fi Grup firması da 01-04 Mayıs 2024 İstanbul Cami Yapı Ekipmanları Fuarında Ürünlerini Tanıtacak!
Sizleri de Fi Grup firması ve çalışmaları ile tanışmaya sektörün lider fuarı 15. Uluslararası İstanbul Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na davet ediyoruz…

EZANMATİK ALEMDAR 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Sektörün Bilinen İsimlerinden Ezanmatik Alemdar firması da 01-04 Mayıs 2024 İstanbul Cami Yapı Ekipmanları Fuarında Ürünlerini Tanıtacak!
Sizleri de Ezanmatik Alemdar firması ve çalışmaları ile tanışmaya sektörün lider fuarı 15. Uluslararası İstanbul Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na davet ediyoruz…

STYRONİT DOĞAL YALITIM 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Sektörün Bilinen İsimlerinden Styronit Doğal Yalıtım Teknolojileri firması da 01-04 Mayıs 2024 İstanbul Cami Yapı Ekipmanları Fuarında Ürünlerini Tanıtacak!
Sizleri de Styronit Doğal Yalıtım Teknolojileri firması ve çalışmaları ile tanışmaya sektörün lider fuarı 15. Uluslararası İstanbul Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na davet ediyoruz…

SUFFA HAÇ MALZEMELERİ 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Sektörün Bilinen İsimlerinden Suffa Hac Malzemeleri firması da 01-04 Mayıs 2024 İstanbul Cami Yapı Ekipmanları Fuarında Ürünlerini Tanıtacak!
Sizleri de Suffa Hac Malzemeleri firması ve çalışmaları ile tanışmaya sektörün lider fuarı 15. Uluslararası İstanbul Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na davet ediyoruz…

MAKPA DAYANIKLI TÜKETİM 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Sektörün Bilinen İsimlerinden Makpa Dayanıklı Tüketim firması da 01-04 Mayıs 2024 İstanbul Cami Yapı Ekipmanları Fuarında Ürünlerini Tanıtacak! Sizleri de Makpa Dayanıklı Tüketim firması ve çalışmaları ile tanışmaya sektörün lider fuarı 15. Uluslararası İstanbul Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na davet ediyoruz…

ZİRVE DOĞAL TAŞ VE MADENCİLİK İNŞAATI DA 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Sektörün Bilinen İsimlerinden Zirve Doğal Taş ve Madencilik İnşaat firması da 01-04 Mayıs 2024 İstanbul Cami Yapı Ekipmanları Fuarında Ürünlerini Tanıtacak! Sizleri de Zirve Doğal Taş ve Madencilik İnşaat firması ve çalışmaları ile tanışmaya sektörün lider fuarı 15. Uluslararası İstanbul Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na davet ediyoruz…

EHİL HALI DA 2024 CAMİYAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Sektörün Bilinen İsimlerinden Ehil Halı firması da 01-04 Mayıs 2024 İstanbul Cami Yapı Ekipmanları Fuarında Ürünlerini Tanıtacak!
Sizleri de Ehil Halı firması ve çalışmaları ile tanışmaya sektörün lider fuarı 15. Uluslararası İstanbul Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na davet ediyoruz…

ALTIN ÇİNİ 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Sektörün Bilinen İsimlerinden Altın Çini firması da 01-04 Mayıs 2024 İstanbul Cami Yapı Ekipmanları Fuarında Ürünlerini Tanıtacak!
Sizleri de Altın Çini firması ve çalışmaları ile tanışmaya sektörün lider fuarı 15. Uluslararası İstanbul Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na davet ediyoruz…

ODABAŞI CAMİ DONANIMLARI 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Cami Alemleri, Cami Penceleri, Cami Mahfilleri, Cami Kubbe Kaplama, Cami Nakkaş Süsleme ve Tüm Cami Tamirat Tadilat İşlerinizde sektörün en bilinen firmalarından olarak, sizlere profesyonel destek veriyorlar. Sizler de Odabaşı Cami Donanımlarının ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

SARAY AHŞAP MERDİVEN 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Ahşap merdivenler oldukça güçlü ve güvenilir merdivenlerdir. Son derece sağlam ve dayanıklıdırlar. Özellikle deprem gibi doğal afetlerde, en çok dayanıklılık gösteren merdiven çeşitleri arasındadır. Ayrıca ahşap malzemeler cami içerisindeki ısı dengesini korumakla birlikte yalıtım yapmaktadır. Sizler de Saray Ahşap Merdivenin ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

ZERİSTAN DEKORASYON 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

2012 yılında kurulan Zeristan Dekorasyon güzel, ince işleri ile günümüze kadar gelmektedir. 2013 yılından beri 25’in üzerinde Kiptaş projelerinde edirnekâri, naht tavan, kalem işi ve altın varak dallarında tasarım ve uygulama yaparak cami iç süsleme işlerinde önemli bir yer edinmiştir. Sizler de Zeristan Dekorassyonun ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

YILÇAY KÜNDEKARİ 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Firmaları Yılçay Kündekari adı ile Ahmet Yılçay tarafından 1988 yılında kurulmuştur. Ahşaptan mamül cami işleri firmalarınca yapılmaktadır. Örneğin, mukarnaslı mihrap, minber, kürsü, kapı, müezzinlik, mahvel korkuluğu. Şimdiye kadar yapılan tüm ürünlerde gerçek (delik zıvanalı) kündekari uygulanmıştır. Sizler de Yılçay Kündekarinin ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

YAY MİMARİ TASARIM 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

YAY Mimari Tasarım ve Uygulama firması büyük bir titizlikle, tezyinat sanatını yurtiçi ve yurtdışında mimari yapılara uygulayarak tarihe iz bırakıyor. Her mekâna özel olarak tasarımlar hayal ediyorlar. Teknik ekipleri, bu hayalleri önce gerçeğe en yakın şekilde 3D görsellere dönüştürüyor. Sonrasında sanatkarların ellerinden titizlikle uygulanarak yapılarda hayat buluyor. Sizler de YAY Mimari Tasarımın ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

SİLİVRİ MEMER GRANİT 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARI

Silivri Mermer Granit, camilerde kullanılan mermerler ve mutfak tezgahları, banyo tezgahları, denizlik, küpeşte, basamak, mermer masa, mermer lamba, şömine, hamam, barbekü ve süs eşyaları gibi geniş bir yelpazede hizmet veren köklü bir firma olarak sektörde adını duyurmuştur. Firma, doğal taşların sağlamlığı ve zarafetini modern tasarımlarla birleştirerek müşterilerine eşsiz ve kaliteli ürünler sunmaktadır. Sizler de Silivri Mermerin ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

VURALOĞLU KURŞUN LEVHA 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Vuraloğlu Kurşun Levha,2021 yılında faaliyetine başladı. Türkiye’nin 6. büyük üretim kapasitesine sahip fabrikalarında 2022 yılıını ilk yarısında Türkiye başta olmak üzere dünyanın 12 farklı ülkesine ihracaat yapmayı planlıyor. Ticaret etik ve ahlakı ile yollarına durmadan devam ediyorlar. Sizler de Vuraloğlu Kurşun Levhanın ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

UĞUR HALI 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Uğur Halı halı dokumasında farklı yöntemler kullanılıyor. El dokuma ürünlerinde el işçiliği öne çıkarken makine dokuması halılar daha bütçe dostu fiyatlara sahip oluyor. Yün kullanılarak dokunan halılar, yumuşak yüzeyleri sayesinde yaşam konforunu büyük ölçüde artırıyor. Sizler de Uğur Halının ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

TOZANLI MÜHENDİSLİK 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Kurulduğu günden bu yana, Tozanlı Isı Sistemleri, ülkenin gelişen ihtiyaçlarına cevap vermek için yapılanmıştır. Kuruluş amacına yönelik olarak konusunda daima lider olmak ve bu konumunu korumak için müşterilerinin ihtiyaçlarını kendi ihtiyacı, sorunlarını kendi sorunu olarak gören Tozanlı Isı Sistemleri, tüm hizmetlerinde profesyonelce mükemmeli aramakta olup müşteri tatmin ve memnuniyetini en üst seviyede tutmaya çalışmaktadır. Sizler de Tozanlı Mühendisliğin ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

TEZYİNAT SANAT 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Tezyinat Sanat Hizmetleri, Kalemişi tasarımında tarihi eserlere ve günümüz mimarisine, profesyonel ve yenilikçi kadrosuna hizmet vermeye devam ederek, tarihten aldığı değerleri ilkeli bir yaklaşımla sentezleyip, dünü ve bugünü kaliteden ödün vermeden buluşturuyor. Kalemişini yetişmiş nakkaş ve kalemkârlardan oluşan kadrosuyla, tarihi eserlerden camilere, alışveriş merkezlerinden otellere kadar tüm özel ve kamusal alanlarda uyguluyor. Sizler de Tezyinat Sanatın ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

TEKSÖZ CAMİ AHŞAPLARI 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

1991 yılında başladıkları mobilya sektörüne, Teksöz Cami Donanımları A.Ş. olarak tamamen cami ahşapları üreterek devam ediyorlar. Gerek yeni yapılan ve gerekse restore yapılan camilerimizin tüm ahşap ürünlerini imal ederek, cami ahşabı konusunda tüm ihtiyaçlara cevap vermekteler. Gelişen teknolojik ve hızlı olan cnc router ve el işi ahşap oymacılığıyla uğraşan ustalarıyla İslam tarihini yansıtan figürlerle Osmanlı ve Selçuklu tarzı oyma sanatını uygulayarak, her biri sanat eseri niteliğindeki işlere imza atıyorlar. Kullanılacak camiye göre Osmanlı ve Selçuklu desenlerini ahşaba işliyorlar. Daha estetik olması nedeniyle genellikle maun sapelli kereste kullanıyorlar. Fakat istek doğrultusunda meşe, ceviz, ireko, limba vb. her türlü kerestede imalat yapıyorlar. Caminin mimarisine ve talebe göre İslam tarihini yansıtan farklı figürleri işleyebiliyorlar. Sizler de Teksöz Cami Ahşaplarının ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

PEYZAJ YAPAN FİRMALAR 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Peyzaj ilk bakışta çevremizde gördüğümüz doğal ve kültürel elemanların kompozisyonudur.Peyzaj kelime anlamı ile manzara olarak ifade edilse de çok daha fazlasını kapsamaktadır. Doğal kültürel değerleri göz önünde bulundurarak geçmiş ile gelecek arasında bir köprü vazifesi görmeyi amaç edinmiş ve sürdürülebilirliği esas almıştır.

METAV 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Cami halıları camilerin vazgeçilmezidir. Peki cami halısı desenlerinin anlamı nedir? Cami halısı kültüre göre şekillenmektedir. Türk kültüründe kullanılan motifler ve renkler genel olarak çoğu camide karşımıza çıkmaktadır. Arap kültüründe ve faklı kültürlerde renklerde ve motiflerdeki değişiklikleri farklı ülkelerde görmeniz mümkün. Günümüzde el yapımı desenler ile şekillenen Türk kültürüne ait halılar, fabrikasyon sisteminden sonra azalma gösterse de zaman zaman karşımıza çıkmaktadır. Sizler de Metavın ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

SU İZOLASYONU YAPAN FİRMALAR DA 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

İnşaat sektöründe sıkça duyduğumuz bir terim olan izolasyon, bir yapıyı dış etkenlerden korumak amacıyla yapılan önlemleri ifade eder. İzolasyon, su, nem, ses, sıcaklık gibi dış etkenlerin iç mekânlara girmesini veya iç mekânın dışarıya sızmasını engelleyerek konforlu ve güvenli bir yaşam alanı sağlar.

TAVUS YÜN HALI 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Tavus Yün Halı A.Ş. ticari hayatlarında 1960 yılında dokuma halıcılığında önemli bir geçmişe sahip Manisa’nın Demirci ilçesinde başlamışlardır. Aradan yarım asırdan daha fazla bir zaman geçtikten sonra. Mütevazi sayılabilecek bir üretim tesisiyle çıktıkları bu yola, bugün 6.500 m² kapalı alan üzerindeki yüksek üretim kapasiteli son derece modern entegre tesisleri ve yüzlerce çalışanlarıyla devam ediyorlar. Kuruldukları günden bugüne amaçları hiç değişmemiştir; en iyi kaliteyi ve hizmeti, verebilecekleri en uygun fiyata sizlere sunmak istediler. Sizler de Tavus Yün Halının ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

ENGELLİ VE YAŞLI BİREYLER İÇİN YAPILAN ÜRÜNLER 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Fuarımızda engelliler ve yaşlılar için yapılan ürünler ve camiyle ilgili tüm ürünler vardır. sizler de ziyaret etmek isterseniz davetlimizsiniz.

EMPERA HALI 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Makine halı üretimi alanında faaliyet gösteren EMPERA, 1984 yılından günümüze uzanan sektör deneyimiyle üretim merkezi Gaziantep’teki kapasitesini her geçen gün yeni yatırımlarla artırmaktadır. 2015 yılı itibarıyla EMPERA markasıyla markalaşma yönündeki faaliyetlerini sürdürmektedir. İlk kuruluşundan itibaren markalaşma yönünde sürekli gelişim ilkesini benimseyerek ilerleyen EMPERA, Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu listesinde yer almaktadır. Kurulduğu günden beri kaliteden ödün vermeden sektöründe en iyisi olmayı hedeflemiştir. Sizler de Emperanın ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

ANAOKULU ÜRÜNLERİ VE OYUNCAKLARI DA 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Çocukların yaratıcılıklarını, yeteneklerini kolaylaştırarak onların eğitimsel işlevlerini tamamlamalarına yardımcı olan oyuncak ve oyun materyalleri, gelişimin her alanını uyarmaları açısından farklı yaş ve zihin düzeyindeki tüm çocuklar için gereklidir. Fuarımızda anaokulu ürünleri ve oyuncakları da bulunuyor.

SERKO HALI 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Serko Halı, 1970’li yıllarda iplik ve dokuma tesisinin kurulmasından sonra makine halısı üretimine başlamıştır.Camilerimiz için saf yünden imal edilen halıları, uluslar arası yün birliği (IWS) tarafından kalite tescili almış ve Woolmark sertifikası altında üretilmektedir. Serko Hali üretmekte olduğu halılarda İslami Uygunluk ve Klasik Osmanlı motiflerine bağlı,  renklendirme ve motif seçeneklerini camilerimizin beğenilerine sunmakta. Sizler de Serko Halının ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

ÇAĞDAŞ MİMARİ CAMİ ÖRNEKLERİ 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Camiyle ilgili olan her şey fuarımızda yer alıyor. Bunlardan bir tanesi de Çağdaş cami örnekleri sizler de ziyaret etmek isterseniz fuarmıza davetlisiniz.

SAVAŞ KÜNDEKARİ 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Savaş Kündekari cami dekorasyonunda benzeri olmayan tasarımlara imza atmaktadır.Mihraplar, minberler, vaaz kürsüleri, müezzinlikler, kündekari cami kapıları, oymalı cami kapıları, duvar panoları ustalıkla işlenmektedir. Sizler de Savaş Ahşap Kündekarinin  ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

OTOMATİK CAMİ SAATLERİ 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Camiyle ilgili tüm ürünleri fuarımızda bulabilirsiniz.

SANAT MERMER 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Sanat Mermer geçmişden geleceğe gelen işçilikleriyle dillerden düşmeyen bir firmadır. Temel ilkesi her zaman en iyisini yapmak olmuştur. Ürünleri yapmak için hep 1. sınıf kalite malzemeler kullanmışlardır. Ürettikleri mermer işçilikleriyle birçok camilerde yer alır. Sizler de Sanat Mermerin ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

CAMİYE DAİR HER ŞEY 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Camilerin kaba inşaatını yapan firmalar da fuarımızda sizler de camiye dair ürünleri görmek isterseniz 2024 cami yapı ekipmanları fuarına davetlimizsiniz.

SAFİR AVİZE 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

1985 yılında avize taşı imalatı ile başlayan firma, 1990 yılında avize iskeleti imalatını da ekleyerek işlerini daha fazla büyütüp geliştiriyor. Aldıkları özel siparişleri; titizlikle ve en ince detayına kadar tecrübeli ve profesyonel kadrolarıyla yapmaktalar, kuruldukları günden bugüne, sürekli değişimin ve kalitenin öncüsü oldular. Kalitelerini bozmadan çalışmalarını sürdürürken, çıtalarını daima yüksekte tutarak yollarına daha güçlü ve istikrarlı bir şekilde devam ediyorlar. Sizler de Safir Avizenin ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

CAMİ YAPAN KALFALAR 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Cami inşaasını en iyi şekilde yapan ustalar,kalfalar 2024 cami yapı ekipmanları fuarında.

KARADAĞ MİNARE 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Ortaya çıkarmış oldukları tüm işlerinde her zaman daha iyisini ve daha modernini yapmak hedefi ile ilerlediklerinden dolayı, en son işimiz en iyi işimizdir prensibini sizlere sunmaktalar.Müşteri memnuniyetini daima en üstte tutan firmaları yapmış olduğu yapıları en uygun fiyatlara en kaliteli şekilde sizlere sunmaktadır. Hedefleri her zaman daha iyi ve daha yeniyi takip ederek sizlerin beğenilerine sunan Karadağ Minare fuarımızda. Sizler de Karadağ Minarecilik ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

İŞLERİNİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPAN MİMARLAR 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Yalnızca içinde yaşanan konutlar değil, günlük yaşamda kullanılan askeri binalar, camiler, havaalanları, otogarlar, alışveriş merkezleri, yollar, parklar ve devlet kurum binaları başta olmak üzere, toplumların yaşadıkları şehirlerin tamamı mimarların elinden çıkmıştır.

BİRBİRİNDEN GÜZEL ALEMLERİ İLE OSMANLI ALEM 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

1993 yılından itibaren sadece cami yapımı ile ugrasmaktalar. 1993 ile 2000 tarihleri arasinda sadece kaba insaatiyla (kalip,demir,duvar,beton) isleriyle ugrasmakta olan ekipleri 2000 tarihinden itibaren genellikle yapmis oldukları camilerin ic sıvası,dıs mozaik kaplamasi, Rölöve Yapı ve Dekorasyon adıyla devam eden firmaları vitray ve beton pencere imalatina devam etmekte. Sizler de Osmanlı Alemin ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

CAMİLERİN GÜZEL KOKMASINI SAĞLAYAN KOKULAR 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Camiye dair tüm ürünleri fuarımızda bulabilirsiniz.

RÖLÖVE YAPI VE DEKORASYON 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARI

Camilerde çokca adından bahsettiren Rölöve Yapı ve Dekorasyon işçilikleriyle ünlüdür. Birçok camide imzaları vardır. Osmanlıdan sonra unutulmayan yüz tutmuş işçilikleri, Yapımı devam eden Yeşil camii ve Güngören merkez camiinde uyguladıkları mukarnas motifleri yine yeşil camii de uyguladıkları çörten, mukarnas işçilik pencere sövelerini geliştirerek camii sektörünün hizmetine sunmaya çalışmaktalar. Sizler de Rölöve Yapının ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

BİRBİRİNDEN GÜZEL PENCERELER 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Cami inşasında önem arz eden yapılar arasında cami pencereleri önemli bir yer tutmaktadır. Kapalı ve oldukça büyük olan bu alanların aydınlatılması ve hava dolaşımının rahatça sağlanabilmesi açısından doğru pencerelerin tercih edilmesi gerekir. Camilerin bezeme aşamasında pencereler caminin iç tasarımına uygun olacak şekilde dizayn edilmeli ve ortama en uygun teknik tercih edilmelidir. Osmanlı döneminde inşa edilen türbe, cami ve saray gibi yapıların özellikle tepe pencerelerinde renkli camlar kullanılmıştır ve bu camları birleştirici eleman olarak alçı tercih edilmiştir. Bu pencerelere “nakışlı pencere” ya da “Alçı Pencere” denilmiştir.

CAMİLERİ TEMİZLEYEN ROTOVAC 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Birçok camilerde kullanılan rotovac günümüzde iyi bir markadır. Kir ve bakterileri iyi temizler camilerde de çok yardımı dokunur.Püskürtmeli emiş boru sistemiyle belinizi incitmeyin ve yorulmayın!Manuel konrol edilen püskürtkmeli vakum borusu yerinde yıkanan hafif kirli ve m2 küçük halıların temizlik aparatıdır.İs Büyük alanlar ağır kirli ve yağli halılar olunca bu tam bir sorun haline gelir. Çünkü kullanılan sistem insan gücüne ve performansına dayalı kişinin halıyı metal boruyu ileri geri sürtmesiyle gerçekleşen 40 yıllık eski bir yöntemdir.Öncelikle Rotovac sistemi elektrikle calışan ,dişli ve yüksek torklu motorlu bir aparattir. Manevra kabiliyeti yüksek tek elle bile kontrol edilebilen mükemmel bir yıkama aracıdır. Çalısma sistemi 6 adet vakum kanalı ve 6 adet jet püstkürme ile halıyı istediğiniz kadar yıkar ve suyunu çeker ,dakikada 1500 yıkamageçisi yapar sonuç olarak halılar cok daha temiz ve kuru bırakır. Rotovacın ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

CAMİLERE ESTETİK DOKUNUŞ SAĞLAYAN AHŞAP KAPILAR 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Ahşap cami kapıları, estetik açıdan göz alıcı bir görünüm sunmaktadır. İşçilik ve detaylara verilen özen sayesinde cami mimarisine uyum sağlayan bu kapılar, görkemi ve gösterişli duruşuyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Ayrıca ahşap cami  kapıları, uzun ömürlü ve dayanıklı yapılarıyla da öne çıkmaktadır.

REVAK TEZYİNAT 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Nakkaş denilince akla gelen isimlerden biri olan Revak Tezyinat yapmış olduğumuz tüm fuarlara katılım sağmaktadır. 1994 yılında başladıkları tezyinat işine Revak Tezyinat olarak başlamış, özveri ve gayret dolu sanata Revak Tezyinat olarak devam etmiştir. Revak Tezyinat firma isminin cami revaklarından alıntı olup logolarında bulunan V harfi Arapça yazısıyla bu sanatın vekilleri olduğuna işaret ediyor. Sizler de Revak Tezyinatın ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

RESTORASYON YAPAN FİRMALAR DA 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Restorasyon, eski, tarihi, otantik ve özgünlük değeri olan, önemli bir olaya ev sahipliği yapmış eserin, aslına uygun olarak, asli malzemeden, asli yapım tekniğinden ve özgünlüğünden faydalanarak mümkün olduğu kadar az müdahale ile koruyarak onarılmasıdır.

VİTRAY CAM SANAT FİRMAMIZ 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Vitray sanatı, gün ışığı ile doğan ve yine onun az ve çokluğu ile değişimler kazanan ışıklı bir resim sanatının adıdır. Ancak vitray sanatı ışık değişimleri ve ışığa etki eden elemanların değişimleriyle cama farklı yansımasından dolayı diğer resim sanatlarına göre farklıdır. Vitray cam  sanatına cam üzerine boyalarla resmetme veya cam süsleme sanatı denir. Sizler de Vitray Cam Sanatın ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

CAMİLERİN ISINMASINI SAĞLAYAN SİSTEMLER 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Camilerin parkelerinin altına bu karbon filmler döşenirse karbon filmlerin üzerindeki bakır uçlar sayesinde ısı eşit olarak sağa ve sola doğru dağıtılır ve caminin her tarafı sıcak olur. Bu sayede ne elektrik faturası ile ne de kömür ve köz gibi uğraştırıcı şeyler ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

İNCE İŞÇİLİKLERİYLE PAYİHAT 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

1990’dan bugüne tecrübesiyle nakış, tekzip, cam süslemeri ve hattatlık konularında uzmanlaşmış yurt içi ve yurt dışı projelerde yer almış olan payihat tezyinat 2024 cami yapı ekipmanları fuarında yerini aldı. Sizler de Payihatın ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

CAMİYE DAİR HER ŞEY 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

İbadethanelerin yüksek tavanlı ve kubbeli yapısı, yaz mevsiminde serinlik sağlarken; kışın çok soğuk olmasına neden olur. Soğuk nedeniyle katılım, kış aylarında oldukça düşüyor. Bu sorunu çözmek için başvurulan elektrikli ısıtıcılar, özellikle ahşap yoğunluklu malzeme kullanılan ibadethanelerde yangın tehdidi oluşturuyor. Halı altı ısıtma sistemleri kullanılsa dahi, ısınma giderlerinin fazla olması alternatif çözümler üretmeye sevkediyor. İmkânlar elverdiği ölçüde, ibadetler daha küçük alanda yapılmaya çalışılıyor. Tüm bu nedenler ve ibadet esnasında konsantrasyonun sağlanması için, ısı yalıtımı önemli ve gereklidir.

PASLANMAZ ÜRÜNLERİ İLE PARSAN MÜHENDİSLİK 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Yıllardır değişmeyen hükmünü yitirmiş ve çağdaş teknolojiden uzak üretim sistemlerinin etkisiyle, sektörün giderek itibar kaybetmiş olduğunu, piyasaya yıllardır aynı ürünlerin sürüldüğünü, bu ürünlerin çoğunda evrensel tasarım ve üretim niteliklerinin gözetilmediğini gözlemleyen Parsan Mühendislik Paslanmaz  firması, dünya da hızla büyüyen bu sektöre “geleneği koruyan , ancak; modern çağa uygun, kaliteli ve kullanışlı ürünler” üretme azmi ve ahlak anlayışındadır. Sizler de Parsan Mühendisliğin ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

KOMPOZİT KUBBELER 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Kompozit ortam koşullarına dayanıklı esnek cam elyaf takviyesiyle sertleştirilerek elde edilen üstün nitelikli malzemedir. Çeliğin 1/4 ‘ü ağırlığında, yüksek korozyon, hava şartları ve kimyasal maddelere karşı dayanıklılık göstermektedir. Oldukça esnek yapıya sahip olup, çekme ve eğilme mukavemeti yüksektir.

ÖZKUL HALI 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

1960 yılına kadar ev halısı üretmeye devam eden Özkul Halı, tek bir alana odaklanmayı tercih ederek bu tarihten itibaren cami halısı üretimine geçmiştir. Türkiye’de 50.000 caminin yanı sıra yurt dışında 4.500 cami Özkul Halı’nın imzasını taşımaktadır. Sizler de Özkul Halının ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

KURŞUN KUBBELER 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Başlıca sebep kurşun aşınmaya karşı çok dayanıklıdır. Yüksek yoğunluğu ve ucuz olması nedeni ile kurşun, eskiden beri cami çatılarında kullanılmıştır. Yumuşak malzeme olması nedeniyle, kubbe, tonoz gibi detaylı çatılarda uygulanması kolay olduğu için Camilerde tercih edilmektedir.

OLİPTEK TEKNOLOJİ 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Oliptek, sürdürülebilirlik ilkelerine bağlı kalarak topluma ve çevreye değer katan ürünleriyle, medya cephe sistemleri, kablosuz otomasyon sistemleri, otopark yönlendirme sistemleri ve IOT kontrol donanımları alanlarında üretim yapmaktadır. Sizler de Oliptek Teknolojinin ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

ALİMİNYUM KUBBELER 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Alüminyum cami kubbesi görsel ve işlevsel açıdan çok yoğun bir şekilde kullanılan oldukça ideal materyallerden bir tanesidir. Camilerin kubbe kısımları tasarlanırken kullanılan bu enfes malzemeleri diğerlerinden ayıran pek çok özellikleri olduğundan söz edebiliriz. Bu nedenle de cami kubbelerinin genelinde alüminyumdan imal edilmiş enfes yapılar vardır.

BİRBİRİNDEN GÜZEL RAHLE 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Camiyle ilgili tüm ürünleri fuarımızda bulabilirsiniz

MTN AHŞAP 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

“MTN Ahşap, Dekorasyon ve Org. San. ve Tic. Ltd. Şti.”, imalatını gerçekleştirdiği tüm işlerde en kaliteli ağaç ürünlerini kullanarak, ödün vermediği kaliteli işçilikleriyle ağacın dokusunu da birleştirerek, camiler için üretimini yaptıkları ürünlerinin nesiller boyunca kalıcı eserler haline gelmesini sağlamaktadır. Sizler de Mtn Ahşapın ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

BİRBİRİNDEN GÜZEL CÜBBELER 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Camiyle ilgili tüm ürünler 2024 cami yapı ekipmanları fuarında

MİMAR SİNAN AVİZE 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Mimar Sinan Avize, Yüksek Teknoloji’yi ve en güncel yapım tekniklerini tasarım ve uygulamalarında kullanarak; Modern Mimari yaklaşımlarını ortaya koyan işlere imza atmaktadır. Mimar Sinan Avize ile çalıştığınızda; Kaliteli ve güvenli ürün aldığınızdan emin olursunuz. Sizler de Mimar Sinan Avizenin ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

CAMİLERİMİZİ SÜSLEYEN HAT SANATI 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Önce Araplar tarafından kullanılan Arap yazısıyla anılan hat, hicretten birkaç asır sonra İslam ümmetinin ortak değeri haline gelmiş ve İslam hattı  vasfını kazanmıştır. İslamiyet’ten önceki asırlara ait Arapça kitabeler üzerinde yapılan araştırmalar, Arap yazı sisteminin aslen Fenike yazısına bağlanan bitişik Nebat yazısının devamı olduğunu ortaya koymuştur.

BİRBİRİNDEN GÜZEL MERMERLERİ İLE MERTCANLAR MERMER 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Yurt içinde yüzlerce camilere ve projelere imza atan Mustafa Süzer;  tarihinin geleneklerine bağlı olma bilincinden yol alarak,
yıllarca mermeri aşk ile işledi. Mermer oyma sanatına hizmet eden Mustafa Süzer disiplinli, kaliteli ve titizlik hedeflerinde ki
çalışmaları ile 6 şubat 2021 tarihinde, ebediyete intikal etti.
bugün 1984 yılında kurmuş olduğu firmayı, oğlu Gökhan Süzer yönetiyor.
Babasının aktarmış olduğu sanatı, yenilikci ruhu ve teknolojik makinalar yardımı sayesinde yeni nesil üretim parkurunun verdiği hizmetten tam kapasite faydalanarak,
disiplin, kalite ve titizlikten asla ödün vermeden sürdürmeye devam ediyor. Sizler de Mertcanlar Mermerin ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

CAMİLERİMİZİ SÜSLEYEN NAKKAŞ SANATI 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Sözlükte “birden fazla renkte boyamak, iğne veya özel aletlerle işleme yaparak süslemek” anlamındaki nakş kökünden türeyen nakkāş bu işi meslek edinenlere verilen unvandır. Bu unvan aslında hakkâk, oymacı, tezhip ustası gibi sanatçıları da içermekle birlikte tarihte daha çok “ressam, minyatür ressamı” mânasında kullanılmış, bez ve kumaş üzerine iğneyle işleme yapanlara, motif nakşedenlere de nakşbend denilmiştir.

CAMİLERİMİZİ ISITAN MATEKS MÜHENDİSLİK 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Cami Halı Altı Isıtma Herhangi bir periyodik bakım gerektirmez Merkezi kontrol sistemi sayesinde kolay kullanılır. Bütün alanda eşit sıcaklık ve hızlı bir ısınma sağlar en az arza veren bir sistemdir ve en ekonomik sistemdir. Sizler de Mateks Mühendisliğin ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

CAMİLERİMİZİ TEMİZLEYEN SÜPÜRGELER 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Camilerimizin temizliği için gerekli olan tüm ürünler fuarımızda sizler de görmek firma sahipleri ile tanışmak isterseniz 2024 cami yapı ekipmanları fuarına davetlimizsiniz.

KURŞUN KAPLAMA İŞİ YAPAN MİRMAN 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Türkiye‘nin ilklerinden olan Mirman Kurşun ,kurşun üretimi ile aynı zamanda çatı uygulama alanında da 1975’ den beri hizmet vermektedir Sizler de Mirmanın ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

İNCE DÜŞÜNEREK YAPILAN ENGELLİ RAMPALARI 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Engelli rampası , tekerlekli sandalye kullanıcısı olan bireylerin, bebek arabası kullanıcılarının ve görme engelli vatandaşların kota farkı olan alanlarda yürümesini kolaylaştıran eğimli bir platform çeşididir. Sağlıklı bir birey için yükselti farkı günlük yaşamda sorun teşkil etmez.

KALİTELİ İŞÇİLİKLERİYLE MANİŞ YAPI 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Türkiye genelinde ve Çeçenistan, Kosova, Japonya, Cezayir, Pakistan, Rusya, Senegal gibi yurtdışında bir çok ülkede de 1000’i aşkın cami ve diğer yapıların kubbe ve çatılarının kurşun, titanyum çinko, bakır, alüminyum, krom çelik kaplama işlerini yaparak; yaptığı işlerin sorumluluğunu taşıyarak; metal çatı ve izolasyon piyasasındaki öncü ve başarılı faaliyetlerini sürdürmektedir. Sizler de Maniş Yapının ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

CAMİYLE İLGİLİ TÜM ÜRÜNLER 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Camide kullanılan yapı ekipmanlarından biri de ses sistemleridir sizder de camiyle ilgili tüm ürünleri görmek isterseniz fuarımıza davetlisiniz.

KALİTERİ ÜRÜNLERİ İLE KAVİS YAPI 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Kavis Yapı Mimarlık, tasarımları ve uygulama başarısı ile sektöre yön veren, referans bir firmadır. Kavis Yapı, Yurt içinde ve Yurtdışında yaptığı tüm işleri, sözleşme koşullarına, hukukuna bağlı kalarak; süresi içinde başarıyla tamamlamıştır. Sizler de Kavis Yapının ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

CAMİLERİMİZİN ÖNEMLİ YAPISI OLAN MİHRAP 22024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Mihrap, İslamiyet’e göre insanlığa Allah’ın lütfunun yolunu açan bir kapı niteliğinde olup, mihrabın ortasında yer alan kandil ise Allah’ın nurunu simgeleyen yapıdır. Buna binaen İslam mimarisinde mihrap sembolik olarak “cennet kapısı” olarak resmedilmiştir. Mihrapların birçoğunda farklı boyutlarda iç içe sekiz çerçevenin görülmesi cennet’e girişi temsil eden kapılar olarak düşünülmüştür. Bu şekilde yorumlanmasının nedeni ise hadislerde cennetin sekiz tane kapısının olduğunun ifade edilmesinden kaynaklanır. Mihrapların son kapısında asılı bulunan kandil ise, cennette Allah’ın varlığının sembolü olarak düşünülmüş ve bundan dolayı mihrap, dini manada diğer unsurlara oranla azımsanmayacak derecede önem arz etmektedir. Mezar taşlarına resmedilen kandil desenleri de yine cennete girişin simgesi olarak benimsenmiştir.

İkranur iç ve dış tic. firmamız da 2024 cami yapı ekipmanları fuarında yerini aldı.Sizler de Firma sahipleriyle tanışmak, İkranurun ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

BİRBİRİNDEN GÜZEL MİNBERLER 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Arapça nebr isminden dilimize geçmiş olan minber kelimesinin anlamı “kaldırma”, “yükseltme” manasına gelmektedir. Genellikle camilerde hatibin hutbe okurken daha iyi görünmesi ve sesinin daha iyi duyulması için üzerine çıktığı basamaklı mimari ögedir. Minberler mescitler, camiler ve namazgahlarda bulunur. Camilerde, ibadet bölümünün kıble tarafında ve mihrabın sağ tarafında bulunan minber, bir caminin en çok süslenmiş kısımlarından biridir. Minber genellikle oymacılık sanatı kullanılarak ahşap malzemeden yapılır.

HİLAL ERDOĞAN YAPI 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Kaliteli ürünleri olan Hilal Erdoğan Yapı fuarımızda yerini aldı. Sizler de Hilal Erdoğan Yapının ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

SERAMİK SANATI 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Eski çağlardan zamanımıza kadar günlük yaşantımızın büyük bir bölümünde yer alan seramiğin kökenine bakıldığında, seramiğin, insanlık tarihinin hiçbir evresinde vazgeçilemeyen, ayrıcalıklı, doğaya saygılı, sanatsal yönüyle öne çıkan büyük bir buluş olduğu görülür. Ana malzemesi toprak olan seramik dünya uygarlığının belli bir evresinde insanın günlük yaşamına girmiş ve bugüne kadar kesintisiz kullanılmıştır. Bugün geçmiş uygarlıkların tarihine bakıldığında, dini idollerden mimari ögelere, mutfak ve süs eşyalarından haberleşme tabletlerine kadar her yerde seramikle karşılaşılmaktadır.

HARMANTEPE CAMİ RESTORASYONLARI 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARI

Özel planlama ve programlama kapsamında gerçekleştirilen günümüz restorasyonları, artık çok daha detaylı sistem altında yapılandırılmaktadır. Böylece daha uzun yüzyıllar boyunca ayakta kalma imkanı bu yapılara verilmektedir. En çok da uzun dönemlerden bu yana ayakta kalan bu yapılardır. Onlar hem iç hem de dış etkenlerin maruz bıraktığı durumlar nedeniyle restorasyon ihtiyaç duymaktadırlar. Profesyonel çözümler dahilinde günümüzde artık bu alanda büyük tecrübeye sahiptir uzmanlar. Bu kapsam eşliğinde cami restorasyonu uygulaması kültürel yapısını ve tarihi dokusunu koruyarak yeniden daha canlı hale getirilmektedir. Sizler de Harmantepenin ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

SABIR İŞİ OLAN ÇİNİ SANATI 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Çini sanat en başta kaolen, kum, tebeşir gibi doğada rahatlıkla bulunabilen malzemelerin karıştırılıp hamur haline getirilmesiyle başlar. Tabii bu hamurlaştırma işleminin de püf noktaları vardır. Hamurun kuruluğunun deneyimli ellerce ayarlanması ve gerekli sürenin beklenmesi gerekmektedir. Zaten çini sanatı her şeyden önce bir sabır işidir. Çini yapılmaya uygun kuruluğa ulaşan hamura bu kez de astarlama işlemi uygulanır. Bu astarlama işleminde amaç hamurun beyaz renk almasıdır. Hamurdan oluşan parçalar oldukça yüksek sıcaklıktaki fırınlarda 24 saat boyunca pişirilmektedir.

CAMİLERİMİZİ TEMİZLEYEN HAMRA TEMİZLİK MAKİNALARI 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

2000 yılında kurulan HAMRA Endüstriyel Temizlik Makinaları, camiler için özel tasarlanan cami süpürgeleri imalatı yapmaktadır. Hamra Cami Süpürgeleri Türkiye’de üretilmektedir. Ürünlerimiz Türkiye’de 30 binin üzerindeki camide ve yurt dışında kullanılmaktadır. Sizler de Hamranın ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

CAMİLERİMİZİ SÜSLEYEN MOZAİK SANATI 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARRI FUARINDA

Mozaikler Son 10 yılda Dünya genelinde doğal taşların özellikle yapı ve dekorasyon malzemesi olarak kullanılmasının yaygınlaşması doğal taş üretiminin artmasına neden olmuştur. Görülen bu artış, üretim ve işleme teknolojisinde ve sanat alanındaki gelişmeleri de beraberinde getirmiştir. Mozaik resim sanatının ortaya çıkarılması için kullanılan küçük parçalar seramik başta olmak üzere, cam, metal ve plastik gibi çeşitleri ile de uygulama yapılmaktadır. Uygulaması ise; beton üzerine yapıştırma ve tutkalla zeminlere işleme yöntemleri ile yapılmaktadır.

USTA İŞÇİLİKLERİYLE HAMLE KÜNDEKARİ 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Hamle Kündekari ; Ahşap Tasarım imalat ve uygulama alanında faaliyet göstermektedir.

Ürün halkalarının içinde kündekari kapı, ahşap minber, ahşap mihrap, kürsi, müezzinlik, mahvel korkuluğu, kündekari taç kapı, pencere kepengi ve diğer cami işleri yer almaktadır. Sizler de Hamle Kündekarinin ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

CAMİLERİMİZİ SÜSLEMEK İÇİN KULLANILAN MUKARNAS SANATI 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Mukarnas islam mimarisinde uygulanan bir süsleme ve geçiş unsurudur. Kademeli olarak taşmalar yapacak şekilde, aşırtmalı olarak yan yana ve üst üste gelen ve üç boyutlu bir görüntü sağlayan geçiş ve dolgu unsuru olan mukarnas, bir başka deyişle petek şekliyle yarım kubbelerin iç kısımlarını dolduran mimari sanat ögesidir. Mimaride içerideki bir bölümden dışarıda ve daha altta bulunan bir satıhtan üstteki bir satıha geçebilmek amacıyla küçük taşlardan ya da tuğlalardan yapılan prizmatik bindirmeliklere verilen isimdir. Mukarnasın ikinci adı stalaktit olarak geçer.

CAMİLERİMİZİ ISITAN DETAY ISITMA VE SERİNLETME SİSTEMLERİ 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Detay yapı ısıtıcıları birçok camilerde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra memnuniyet oranıda yüksektir. detay yapı İstanbul’daki yoğun iş hacmiyle birlikte açık, büyük, geniş ve yüksek alanlı fabrikalar, atölyeler, kafe ve restoranlar, yaz bahçeler, çiftlikler, cami ve ibadet haneler, spor salonlar vb. alanların kışın ısıtılması yazın ise serinletilmesi ile ilgili çalışmalarını yoğunlaştırarak devam ettirmektedir. Seramik, radyan ve sıcak hava üreteci alanında sektöründe önde gelen kaliteli, güvenilir ve sağlam iş yapan firmalardan biri olan DAYGAS markasıyla iş birliğine gitti. Satış yelpazesini genişleten detay yapı radyant ve seramik ısıtıcılar ile sıcak hava üretici ısıtıcı çeşitleriyle siz değerli müşterilerine DAYGAS’ın yetkili İstanbul Ana bayisi olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Ayrıca kış soğuğunda ısıtmakla kalmayıp, yaz sıcağında da serinleterek müşterilerine konforlu ve ferah ortamlar sunmayı amaç edinen detay yapı bünyesinde barındırdığı DETAYMist firması ile de dış ortamları serinleterek daha konforlu, işlevsel ve çekici hale getirmek için var gücüyle çalışmaktadır. Sizler de Detay Yapının ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

CAMİLERİMİZİ SÜSLEYEN ŞAMDANLAR 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Camiler ibadetlerimizi eda ettiğimiz ülkemizin en kutsal değerlerinden biri olan mekanlardır. Camilerin yapımında gösterilen özen ve mimarisindeki güzellik bu mekanları daha fazla ön plana çıkarıyor. Özellikle duvarlarda işlenen Kur’an-ı Kerim’den ayetler ve ince işçilikler herkes tarafından hayranlıkla izleniyor. Ülkemizde eşsiz mimarisiyle binlerce cami bulunuyor. Güzel mimarisi olan camilerimizde kullanılan halıdan tutun cami şamdanları gibi her türlü malzemeleri fuarımızda bulabilirsiniz.

DEMİRCİ AHMEET FERFORJE SANAT ATÖLYESİ 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Ferforje, hem fonksiyonel hem de dekoratif uygulamalarda yaygın olarak kullanılır. Sıklıkla kullanılan bazı örnekler arasında ferforje kapılar, çitler, balkon korkulukları, merdiven korkulukları, mobilya ve aydınlatma armatürleri bulunur. Bu tür eserler, genellikle ayrıntılı ve karmaşık tasarımları, sanatsal dokuları ve son derece dayanıklı yapılarıyla dikkat çekerler. Ferforje eserlerin benzersizliği, her bir parçanın ayrıntılı ve özgün bir tasarıma sahip olabilmesinden kaynaklanır. Sizler de Demirci Ahmetin ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

CAMİLERİ AYDINLATAN AVİZELER 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Cami avizesi camilerimizin en önemli unsurlarındandır. Camilerimizi hem aydınlatırken hem de Osmanlıdan günümüze gelen kültürümüzü yansıtmaktadır. Bunun yanında üzerinde kullanılan motif ve ayetlerle de camilerin maneviyatına katkı sağlamaktadır.

BİRBİRİNDEN GÜZEL ÜRÜNLERİ İLE DEKORATA MİMARLIK 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Firmaları Dekorota Mimarlık Dekorasyon Madencilik San. ve Tic. Aş. , Cami iç ve dış dekorasyonunda gerek mimari çalışmalarda tecrübeli mimarlarıyla, gerekse üretim ve montajında uzman kadrolarıyla, proje oluşumundan bitimine kadar anahtar teslimi hizmet vermektedir. Firma mermerden mihrap, minber, müezzinlik, kürsü, cam söveleri, mahfel korkuluk yapımlarını gerek el işleme sanatkar ustalarıyla, gerekse CNC makinalarıyla üretiminin tamamını kendi Bünyesinde yapmaktadır. Ayrıca; firma tarihi eserlerin restorasyonu, yenilenmesi, tadilatlarının yapılması konusunda kendini kanıtlamış ve birçok projede yer almıştır. Yurt içi camilerin yanısıra yurtdışında da başta Almanya, Fransa, Belçika ve Avusturya olmak üzere kaliteyi ön planda tutarak tamamladıkları veya devam ettirdikleri projeleri vardır. Sizler de Dekorata Mimarlığın ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

CAMİLERİ TAMAMLAYAN MİNARELER 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Işık yeri, ezan okuma yeri. Çoğulu “minârât” ve “menâvir”dir. Câmilerin tamamlayıcı bir unsuru olarak görülen minârenin, ne zaman ortaya çıktığına dair kesin bir bilgi yoktur. Önceleri “mi’zene” yani; ezan okunan yer, denilmekteydi. Daha sonraları “minâre” denilmeye başlandı. Minâre, câmilerin bitişiğinde ve dışarda ezan okumak ve bunu çevreye duyurmak için, ince bir kule şeklinde, yüksek olarak yapılan, ezan okumağa mahsus, bir veya birkaç şerefesi bulunan yapıdır. Minâreler genellikle taştan inşa edildiği gibi, beton, tuğla ve hatta ahşaptan da yapılır.

KÜNDEKARİ SANATINI GÜNÜMÜZE KADAR DEVAM ETTİREN ÇİLLER KÜNDEKARİ 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Kündekari Sanatını unutulmaktan kurtarıp yeniden ihya eden, dünyanın dört bir yerinde eserleriyle ecdadın bu kadim sanatını icra eden rahmetli Kündekar Mevlüt Çiller ustanın 1980’li yıllarda başlattığı Sanat aşkı; oğlu Hasan Hüseyin Çiller, torunları Mevlüt Çiller ve Yunus Emre Çiller olarak aynı atölye de sanatı devam ettirmekteler. Çiller Kündekari olarak geleceğe miras bıraktığı eserlerin başlıcaları, üç büyük mescidimizden Mescid-i Aksa’nın Minberi, Almanya Berlin Şehitlik Camii Kapıları, Japonya Tokyo Camii Kapıları, Amerika Birleşik Devletleri Diyanet Merkezi Cami Kapıları, İngiltere Cambridge Merkez Camii Mihrabı ve Türkiye’nin dört bir yanındaki Camiler ve Mescitlerdeki eserleridir. Ecdadın mirası olan Kündekari sanatını icra ederken misyonları, rahmetli usta Mevlüt Çiller’in düstur edindiği şu cümledir:  “Eşek ölür yük semeri, zengin ölür para kemeri, sanatkar ölür eseri kalır.” Sizler de Çiller Kündekarinin ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

CAMİLERİN CAMLARINI SÜSLEYEN VİTRAYLAR 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Vitray, renkli cam parçalarının genellikle bir motif oluşturacak biçimde, birbirine bağlı kurşundan bölmelere yerleştirilmesiyle oluşturulan ve daha çok tapınaklarda kullanılan yarı saydam pencere süslemelerine verilen addır.

KÜNDEKARİ SANATINI YAŞATAN CERAN AHŞAP 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Ceran Ahşap & Kündekari tecrübesi, kalitesi ve deneyimli teknik ekipleri ile devamlı kendini geliştirme politikası izleyip, yeniliklere açık genç beyinlerden oluşan bir firmadır.

Dekorasyon olarak ahşap kamelya ve diğer dekorasyon işlerinde olduğu gibi kündekari ve cami işleri üzerine profesyonelleşen ve günden güne kendini geliştiren Ceran Ahşap & Kündekari tüm türkiye’de bir çok yapıya imza atmışlardır. Sizler de Ceran Ahşapın ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

CAMİLERİN GERDANLIĞI OLAN MAHYALAR 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Osmanlı döneminde yağ kandiliyle yapılan mahyalar, Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren ampul, son dönemlerde ise led aydınlatmalarla yapılmaya başlandı. Camilerin gerdanlığı olarak ifade edilen mahyalar, akşam ve imsak vakitleri arasında camilerle birlikte Müslümanların gönüllerini de aydınlatıyor.

BEZEME ART RESTORASYON VE DEKORASYON FİRMASI DA 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Yapı, cami, türbe, yalı ve konaklarda kalemişi konservasyon ve restorasyonu, altın varak, süsleme ve dekorasyon hizmeti verilmeke olan bir firmadır.

İstanbul Zeytinburnu bölgesinde, İnşaat ve Yapı Malzemeleri kategorisinde, Mimari Restorasyon Hizmetleri alanında faaliyet gösteren bir firmadır. Sizler de Bezeme Artın ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

CAMİ MİMARİSİNİN EN KIYMETLİLERİNDEN OLAN ALEMLER 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Cami alemi, adından da anlaşılacağı üzere camilerde bulunan, hoş bir görünüm kazandırmasının yanı sıra mimari bir mecburiyet olarak kullanılan cami aksesuarlarından biridir. Genelde Minarelerin tepesinde bulunur. Aksesuar olarak da camilerin dışında evlerde, ofislerde biblo olarak da farklı boylar ve ölçülerde bulunmaktadır.

MERMERE YÖN VEREN BAŞARANLAR MERMER 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Türkiye’deki mermer sektörünün gelişmesine paralel olarak başarılı bir şekilde büyüyen Başaranlar, teknolojiyi yakından takip ederek, nitelikli kadrosu ve çalışma azmi ile mermer sektörünün öncü firmalarından biri haline geldi.

Kalite, renk çeşitliliği ile tüm dünyada çok beğenilen ve yoğun talep gören Başaranlar Mermer, mermer, traverten ve limestonedan oluşan ürünlerini plaka, standart ölçü fayans ve müşterilere özel üretimlerle ve farklı yüzey işlemi alternatifleriyle müşterilerine sunmaktadır. Sizler de Başaranların ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

İNŞAAT, DEKORASYON, HEYKELCİLİK SEKTÖRÜNÜN VAZGEÇİLMEZİ OLAN MERMERLER 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Mermer önemli bir madendirDayanıklı iç mimari yapı malzemesi olarak kullanıldığı kadar, uzun yıllar dayanıklı yapılar inşaa edilmesinde ve özellikle mimari, sanat alanlarında kullanılması ile mermer dünya nezdinde önemli bir madendir. Mermer çeşitleri açısından ülkemiz maden zenginidir.

ÖZENLE DÜŞÜNEREK YAPTIKLARI ENGELLİ RAMPALARI İLE RULO RAMPA 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Tekerlekli sandalye kullanan engellilerin her türlü yükselti farkını (merdiven, eşik, araç binişleri vb.) kolayca aşmaları için tasarlanmıştır.
Rulo olarak sarılabilir; kullanılmadığı durumlarda kolayca depolanabilir. Tekerlekleri sayesinde kolayca taşınabilir.
Rulo Rampa Engelli Rampası, kurulum ve montaj gerektirmez. Mimari dokuda hiçbir değişikliğe gerek yoktur.

Rulo Rampa Portatif Engelli Rampası , ıslak-kuru hallerde yüzeyi kaymayacak şekilde imal edilmektedir. Sizler de Rulo Rampanon ürünlerini incelemek için 01-04 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezine davetlisiniz.

İNCE İŞÇİLİKLERLE TASARLANAN HALILAR 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA

Tarih içerisinde halı, her dönem farklı amaçlar için kullanılmıştır. Göçebe zamanlarda çadırların içini sıcak tutmak için serilen halılar, bazı zamanlar duvarlı süslemek, namaz kılmak, ya da aksesuar olarak değerlendirilmiştir. Geçmişten günümüze kullanım amacı değişen halıların yansıttığı anlam ve değer asla değişmemiştir. Halı sanatı, tarih boyunca Türklere bağlı olarak gelişmiştir. Bu açıdan değerlendirildiğinde halının dünya medeniyetinde Türkler tarafından kazandırıldığını söylemek yanlış olamayacaktır.

Türklerin geleneksel sanatları arasında büyük bir yere sahip olan halı, sanat tarihimizde değerli bir yerde konumlanmaktadır. Türk kültürünün tanıtılmasında aracılık eden halılar, göçebe yapıya sahip olan Türklerin ekonomik kaynaklarından ve kültürel miraslarından biri olmuştur.

Nadide İşçilikleri İle Zeristan Dekorasyon 2024 Cami Yapı Ekipmanları Fuarında!

2012 yılında kurulan Zeristan Dekorasyon güzel, ince işleri ile günümüze kadar gelmektedir.

2013 yılından beri 25’in üzerinde Kiptaş projelerinde edirnekâri, naht tavan, kalem işi ve altın varak dallarında tasarım ve uygulama yaparak cami iç süsleme işlerinde önemli bir yer edinmiştir.

Hâli hazırda Kiptaş 5 .Levent bölgesi camilerinin altın varak ve nakış işlerine deneyimli ekip elemanları ile çalışmalara devam etmektedir.

Sizler de bu ince işleri görmek isterseniz 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINA davetlimizsiniz.

İSTANBUL FUAR MERKEZİ / YEŞİLKÖY

Birbirinden Güzel İşçilikleri İle Yılçay Kündekari 2024 Cami Yapı Ekipmanları Fuarında!!!

Firmaları Yılçay Kündekari adı ile Ahmet Yılçay tarafından 1988 yılında kurulmuştur. Ahşaptan mamül cami işleri firmalarınca yapılmaktadır. Örneğin, mukarnaslı mihrap, minber, kürsü, kapı, müezzinlik, mahvel korkuluğu. Şimdiye kadar yapılan tüm ürünlerde gerçek (delik zıvanalı) kündekari uygulanmıştır. Birçok camilerde yılçay kündekari’nin yapmış olduğu işçilikler mevcuttur.

Sizlerde bu işçilikleri görmek isterseniz 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINA davetlisiniz.

İSTANBUL FUAR MERKEZİ / YEŞİLKÖY

Sanata Hayat Veren YAY Mimari Tasarım 2024 Cami Yapı Ekipmanları Fuarında!

YAY Mimari Tasarım ve Uygulama firması büyük bir titizlikle, tezyinat sanatını yurtiçi ve yurtdışında mimari yapılara uygulayarak tarihe iz bırakıyor.

Her mekâna özel olarak tasarımlar hayal ediyorlar. Teknik ekipleri, bu hayalleri önce gerçeğe en yakın şekilde 3D görsellere dönüştürüyor. Sonrasında sanatkarların ellerinden titizlikle uygulanarak yapılarda hayat buluyor.

Bu sanata hayat vermek ve gelecek nesillere taşıyabilmek için işlerini her gün bir öncekinden daha büyük bir aşkla yapıyorlar.

Sizler de bu ince işçilikleri görmek istiyorsanız 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINA davetlimizsiniz.

İSTANBUL FUAR MERKEZİ / YEŞİLKÖY

Kaliteli Ürünleri İle Vuraloğlu Kurşun Levha 2024 Cami Yapı Ekipmanları Fuarında!

Yaptıkları birçok cami işinde isimlerini duyurmuşlardır. Türkiyenin 6. büyük üretim kapasitesine sahip fabrikalarında 2019 yılında bu yana istenilen saflık derecesi ve ölçüye uygun bir biçimde üretim yapıyorlar.

Vuraloğlu kurşun levha işlerini büyük bir titizlik ve önemle yapmaktadır.

Sizlerde kurşun levhaları görmek istiyorsanız 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINA davetlisiniz.

İSTANBUL FUAR MERKEZİ / YEŞİLKÖY

 

İşlerini Ustalıkla Yapan Tozanlı Mühendislik 2024 Cami Yapı Ekimanları Fuarında!

Kurulduğu günden bu yana, Tozanlı Isı Sistemleri, ülkenin gelişen ihtiyaçlarına cevap vermek için yapılanmıştır.

Kuruluş amacına yönelik olarak konusunda daima lider olmak ve bu konumunu korumak için müşterilerinin ihtiyaçlarını kendi ihtiyacı, sorunlarını kendi sorunu olarak gören Tozanlı Isı Sistemleri, tüm hizmetlerinde profesyonelce mükemmeli aramakta olup müşteri tatmin ve memnuniyetini en üst seviyede tutmaya çalışmaktadır.

Bu düşünceyle genel merkezde konusunda uzman kadrosuyla tüm ülke çapına hizmet edebilen bayi ve servis ağıyla ihtiyacı duyulan cihaz, ekipman ve hizmeti müşterinin kullanımına sunmakta ve bunda da oldukça başarılı olmaktadır.

Sizler de bu ürünleri görmek isterseniz 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINA davetlimizsiniz.

İSTANBUL FUAR MERKEZİ / YEŞİLKÖY

Scroll to Top
× Bizimle iletişime geçin