Birbirinden Güzel Cami Ahşapları İle Teksöz Cami Ahşapları 2024 Cami Yapı Ekipmanları Fuarında!

1991 yılında başladıkları mobilya sektörüne, Teksöz Cami Donanımları A.Ş. olarak tamamen cami ahşapları üreterek devam ediyorlar. Gerek yeni yapılan ve gerekse restore yapılan camilerimizin tüm ahşap ürünlerini imal ederek, cami ahşabı konusunda tüm ihtiyaçlara cevap vermekteler.

Gelişen teknolojik ve hızlı olan cnc router ve el işi ahşap oymacılığıyla uğraşan ustalarıyla İslam tarihini yansıtan figürlerle Osmanlı ve Selçuklu tarzı oyma sanatını uygulayarak, her biri sanat eseri niteliğindeki işlere imza atıyorlar.

Kullanılacak camiye göre Osmanlı ve Selçuklu desenlerini ahşaba işliyorlar. Daha estetik olması nedeniyle genellikle maun sapelli kereste kullanıyorlar. Fakat istek doğrultusunda meşe, ceviz, ireko, limba vb. her türlü kerestede imalat yapıyorlar. Caminin mimarisine ve talebe göre İslam tarihini yansıtan farklı figürleri işleyebiliyorlar.

Türkiye’deki camilerin yanı sıra Almanya, Fransa, Sırbistan, Avustralya, Hollanda , Ürdün, Irak, Belçika, Güney Afrika Gine Cumhuriyeti, Suudi Arabistan ve ABD’deki ve tüm dünya da bulunan camilere de üretim yapmaktalar. Yurt dışındaki camileri daha çok genel İslam tarihi motifleriyle süslüyorlar. Türkiye deki camilerde ise Osmanlı ve Selçuklu figürlerini tercih ediliyorlar.

Sizler de bu ürünleri görmek istiyorsanız 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINA davetlimizsiniz.

İSTANBUL FUAR MERKEZİ / YEŞİLKÖY

Scroll to Top
× Bizimle iletişime geçin