CAMİLERİMİZDE HALI TEMİZLİĞİNDE VAKUM GÜCÜ YÜKSEK, TİTREŞİM YAPABİLEN, KALİTELİ BİR SÜPÜRGENİN KULLANILMASI, İBADETLERİMİZİ GÖNÜL RAHATLIĞI İLE YAPMAMIZI SAĞLAR.

‘Kirby Cami Süpürgeleri’ şirketinin sahibi Sayın İsmail Yıldızlı, özellikle Camilerimizde kaliteli bir süpürge kullanımıyla, ibadetlerimizi gönül rahatlığı ile yapabilmemizin önemine dikkat çekiyor:

Cami cemaatlerinden toplanan küçük ölçekli paralarla alınan halı ve süpürgelerin uzun süre ve temiz bir şekilde kullanılmasına vesile olmak bizlere mutluluk ve gurur veriyor. Bu motivasyonla işlerimizi 28 yıldır geliştirerek devam ettiriyoruz. Ürünlerimize daha geniş kitlelere ulaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz.

İsmail Bey, camilerde halı temizliğinin önemi nedir?

Çoraplarımızla bastığımız halılara, bir süre sonra ellerimizle ve yüzümüzle secde edeceğimiz için Cami halılarının iyi temizlenmesi çok önemlidir. Beş vakit yüzlerce, binlerce insanın huzur içinde ibadet ettiği kutsal mekanlarımızın temizliğinin önemi tartışılmaz bir konudur. Rabbimize en yakın olduğumuz an secde ettiğimiz andır.

Secde ettiğimiz halılar temiz mi? Halıların temizliği nasıl anlaşılır?
Yurdumuzda üretilen cami halıları yün ve akrilik olarak tercihe sunulur. Halıların yükseklikleri 11 mm ile 15 mm olarak değişebilir.
Fırçasız ve titreşim özelliği olmayan düşük devirli süpürge makineleri halının yüzeyini, en fazla 2-3 mm altına etki edebilir. Bu durum halıların tam olarak temizlenmesine engeldir. Geri kalan bölümde toz, hava ve kir birikir. Halının yıkanması ile birlikte keçeleşme, koku ile görünümde deformasyon oluşur.Bu durum halının ömrünü kısalttığı gibi alerjik astım, kaşıntı, egzama gibi cilt ve solunum yolu rahatsızlıklarına imkan verebilir. ‘Kirby Cami Süpürgeleri’ şirketi olarak, ürünlerimizi ücretsiz tanıtımlarımızla sunuyoruz. Halı temizliğini demo ürün çalışmalarımızla Cami halılarının temizliğini ve durumunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Cami süpürgesi seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Cami yetkililerinin, ürün seçen kişilerin ve hayırseverlerin süpürge seçiminde dikkat etmesi gereken konular ve noktalar özellikle cihazın büyüklüğü, görüntüsü, watt yüksekliği gibi aldatıcı özellikleri değildir: Performansına göre ürün seçimini ve ürünün değerlendirilmesi en doğrusudur. Süpürge seçiminin halıların kullanım ömrüyle direkt ilgisi vardır.
Camilerimiz geniş alanlar olduğu için uzun süre çalışabilen, dayanıklı ve kullanım ömrü uzun olan temizlik makineleri tercih edilmelidir.

Ürünlerinizin özellikleri nelerdir?

Cami, yurt, kuran kursu, otel gibi halı döşeli mekanlar için süpürgelerimiz sayısız özellikleri ile avantaj sağlar. Bayiliğini yaptığımız ‘Kirby ve Nilco’ marka süpürgeler, halıların titreşim sayesinde derinlemesine temizliğini yaparak kullanım ömrünü uzatır:
• Otomatik vites sistemi sayesinde kolay kullanım sağlar.
• Soğutma sistemi sayesinde 72 saat hiç durmadan çalışma özelliği vardır.
• Katlar arasında tek elle rahat taşıma kolaylığı vardır.
• 1 – 2 saatte kurutan özel halı yıkama sistemi sayesinde kötü kokuları önler.
• 30 – 40 yıllık ömrü ile sık sık süpürge değişimini önler.
• Yerinde avize yıkama, ilaçlama ve parfüm atma özellikleri vardır.
• 10 kg toz kapasitesi bulunmaktadır.
• Makinalarımız, 600 watt sarfiyat ile enerji tasarrufu sağlıyor.

Referanlarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?
28 yıldır Türkiye’deki çalışmalarımız var. 5000’e yakın cami, yurt, kuran kursu gibi mekanlarda memnun müşterimiz oluştu.
Sultanahmet Cami, Küçük Ayasofta Cami, Süleymaniye Cami, Eyüp Sultan Cami, Valide-i Atik Cami, Adıyaman Menzil Cami gibi birçok camide ürünlerimiz kullanılmaktadır.

Cami Dergisi ekibi olarak, değerli röportajı için Sayın İsmail Yıldızlı’ya ve Kirby Cami Süpürgeleri Şirketi’ne teşekkür ederiz.

Scroll to Top
× Bizimle iletişime geçin