CAMİLERİMİZİ YIKMAK YERİNE YENİLEYEN FİRMAMIZ KÜTAHYA SANAT ÇİNİ NEZİR USTA FARKIYLA YENİ BİR BAŞARIYA İMZA ATMIŞTIR!

Çinicilik nedir? “Pişmiş topraktan duvar süslenmesi yer kaplaması, kap, kaçak vb. Sanat değeri olan eşyalardır bizim sektörümüz ise sadece duvar ve taban karolarıdır pişmiş toprak karoların üzerine Çini boyalarıyla ayet ve desenler çizilerek üzerine sırça (cam) dökülerek yüksek ısıda fırınlanır.  Kütahya Sanat Çiniyi sektörde farklı kılan yapacakları işin projesini tasarımını ustalığını ve malzemesini bizzat kendi kontrollerinde adım adım takip edilerek yapılmasıdır. Onlar bu mesleğe gönül vermiş ustalardır öncelikle camilerde ticaretten önce mesleklerini Nasıl daha iyi daha sağlam yapabiliriz ve bizden sonraki gelecek olan nesillere kalıcı bir eser bırakırız bilincindeler.              

Kütahya sanat Çini kurumsal olarak yeni görünse de 20 yılın üzerinde yaklaşık 500 ü aşan referansıyla Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinde çok farklı ve güzel projelere imza atmıştır Nasıl yapılabileceğini araştırarak tecrübeli ustaları ile birlikte sanatlarını zirveye taşımaya gayret ediyor camilerde alışılmış sıradan projeler yerine daha farklı daha estetik daha kaliteli işler yapmaya çalışıyorlar.

Sizleri de KÜTAHYA SANAT ÇİNİ firması ve çalışmaları ile tanışmaya sektörün lider fuarı 10. Uluslararası Bursa Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na davet ediyoruz.

Scroll to Top
× Bizimle iletişime geçin