Camilerin Manevi Dokusunu Yansıtan Özkul Halı 2024 Cami Yapı Ekipmanları Fuarında!!!

1912 yılında el halısı üretimiyle başlayan yolcululukları birçok dönüm noktasına şahit olmuştur. 1952 yılında Türkiye’deki ilk halı dokuma makinasını bünyesine katan Özkul Halı, günümüzde de halı üretiminde son teknolojilerden faydalanmaya devam ediyor.

1960 yılına kadar ev halısı üretmeye devam eden Özkul Halı, tek bir alana odaklanmayı tercih ederek bu tarihten itibaren cami halısı üretimine geçmiştir. Türkiye’de 50.000 caminin yanı sıra yurt dışında 4.500 cami Özkul Halı’nın imzasını taşımaktadır.

Ev halısından farklı olarak cami halısı başlı başına uzmanlık gerektiren bir uygulama alanıdır. İslam dininin en kutsal mekanlarında uygulanan bu halılar hem camilerin manevi dokusunu yansıtmalı hem de kaliteli işçilikle uzun yıllar kullanılacak kadar dayanıklı olmalı ve koku yapmamalıdır.

Manevi anlamda büyük bir sorumluluk gerektiren cami halısı üretimi alanında uzmanlaşan Özkul Halı, her geçen gün daha da iyi hizmet vermek için çalışmaktadır.Cami mimarisine ve kullanım alanına göre özel olarak tasarlanan halılar diz temas yerlerindeki aşınmayı en aza indirmek için Termopres buharlı işlemden geçmektedir. Güve ve bakterilere karşı insan sağlığına zarar vermeyen koruyucuların kullanımı Özkul Halı’nın en iyi uygulama için sarf ettiği çabayı açıkça göstermektedir.

Sizlerde bu güzel dokuyu, işçilikleri yakından görmek istiyorsanız 2024 CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINA davetlisiniz.

İSTANBUL FUAR MERKEZİ / YEŞİLKÖY

Scroll to Top
× Bizimle iletişime geçin