DEMİRCİ İLÇE KAYMAKAMIMIZ SAYIN ADEM KAYA VE KÖPRÜBAŞI İLÇE KAYMAKAMIMIZ SAYIN YASİN GÜRKAN ÖZKUL HALI FİRMAMIZI ZİYARETTE BULUNDULAR VE HALI ÜRETİMİ HAKKINDA BİLGİLENDİRMLERİ YAPILDI !

1912 yılında el halısı üretimiyle başlayan yolculukları birçok dönüm noktasına şahit olmuştur. 1952 yılında Türkiye’deki ilk halı dokuma makinasını bünyesine katan Özkul Halı, günümüzde de halı üretiminde son teknolojilerden faydalanmaya devam ediyor. 1960 yılına kadar ev halısı üretmeye devam eden Özkul Halı, tek bir alana odaklanmayı tercih ederek bu tarihten itibaren cami halısı üretimine geçmiştir.

Türkiye’de 50.000 caminin yanı sıra yurt dışında 4.500 cami Özkul Halı’nın imzasını taşımaktadır. Cami halıları ülkemizde camilerde kullanılan, camilerimizde ibadetlerini yapan Müslümanlara rahatlık sağlayan bir üründür. Göbekli cami halıları, natürel cami halıları, saflı cami halıları gibi birden çok şekilde karşımıza çıkan cami halısı modelleri ülkemizde çok rağbet görmektedir.

ÖZKUL HALI hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak ve yaptığı çalışmaları incelemek için sizleri 25 – 28 Mart 2021 Bursa Atatürk Kültür Merkezi Merinos Fuar Alanında düzenlenecek olan 10.Uluslararası BURSA Cami Yapı Ekipmanları Fuarımıza bekliyoruz…

Scroll to Top
× Bizimle iletişime geçin