ESTETİK VE ÖZGÜN TASARIMLARI İLE AHŞABI SANATA DÖNÜŞTÜREN TEKSÖZ CAMİ DONANIMLARI A.Ş. FİRMASI DA 25-28 MART 2021 TARİHLERİNDE BURSA CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA ÜRÜNLERİNİ TANITACAK!

Camilerimiz biz Müslümanlar için çok önemli yerlerde. Tarihimize de camilerimizin yapımına, dizaynına, incelik ve özen gösterilmiştir. Günümüzde de cami yapımlarına çok önem verilmektedir. Camilerin özellikle içerisinde bulunan minber, mihrap,korkuluk gibi alanları özel işçilik yapılmaktadır.  Camilerde genel olarak cami ahşap modelleri tercihi hoş bir görüntü oluşturmaktadır.  Cami kapıları da özel işçilikle yapılan ahşap malzeme kullanılmaktadır. Camilerin her bir bölümü tasarlanırken ayrı bir ciddiyet ve özen gereklidir. Cami içerisinde yapılacak olan herhangi bir işlem de mutlaka Camii’nin diğer alanlar ile olan uyumu gözetilerek yapılmalıdır. Özellikle ahşap ürün kullanılan bölgelerde el işçiliği, oymalar caminin kutsiyetine hizmet edecek şekilde düzenlenmelidir. Kürsü, Mihrap, müezzinlik, minber ibadet için önem arz eden yerlerdir. Bu yüzden bu yerlerin dizaynında uygun olan motifler kullanılmalıdır.

TEKSÖZ CAMİ DONANIMLARI  hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak ve yaptığı çalışmaları incelemek için sizleri 25 – 28 Mart 2021 Bursa Atatürk Kültür Merkezi Merinos Fuar Alanında düzenlenecek olan 10.Uluslararası BURSA Cami Yapı Ekipmanları Fuarımıza bekliyoruz…

Scroll to Top
× Bizimle iletişime geçin