HER ŞEYİN BİR KİMLİĞİ VE KİŞİLİĞİ VARDIR.

Şehirlerin de bir kimliği ve kişiliği vardır. Şehirlere kimlik katan şeyler şehirlere koyduğunuz tasarımlardır. Ruhunuzdan çıkan tasarımlar…

Cihan Bey, yurt içindeki ve yurt dışındaki çalışmalarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?
‘Sanat İstanbul’, kentin estetiğini tamamlamak üzere kurulmuş, özgün projeler yapan bir firmadır.
‘Şehir giriş kapılarından, ikram çeşmesine, konuşan banktan, akıllı şehir seccadelerine, saat kulesinden, şehir satış arastalarına varıncaya kadar birbirinden ilginç ve kıymetli atmışın üzerinde patentli inovatik şehir tasarımı olan firmamızın, şimdiye kadar yurt içinde ve dışında irili ufaklı pek çok sehirde şehir mobilyası imalatı, satışı ve montajı gerçekleştirildi. Sanat İstanbul, şehirlerin estetiğini daha güzel bir formata taşıyan, estetik ürünler üreten ve şehrin kimliğini ön plana çıkartan işler yapan bir firmadır. Adımız bu yüzden Sanat İstanbul…

Ürünlerimiz ‘inovatif buluşlu ve özel tasarım’ ürünleridir. Bu ürünlerin en önemli özelliği daha önce bir benzerlerinin yapılmamış olmasıdır. Bundan dolayı niş ürünler yapmaktayız. Sürekli ürünlerimizi yenileyip geliştiriyoruz.

2017 ve 2018 yılı çalışmalarınız nelerdir? 2019 Yılı yeni projeleriniz hakkında da bilgi alabilir miyiz?

2017 ve 2018 yıllarında en ilgi çekici ürünlerimiz: kitap kafelerimiz, ikram çeşmelerimiz, konuşan banklarımız oldu. 2019 yılında ise millet kıraathanelerimiz, akıllı şehir seccadelerimiz, küçük konak evlerimizin oldukça ilgi gösterilecek özel tasarımlarımız olduğunu düşünüyoruz.
Ürünlerimiz inovatif buluş ve özel tasarım ürünlerdir. Bu ürünlerin en önemli özelliği daha önce bir benzerlerinin yapılmamış olmasıdır. Niş ürünler ve çalışmalar yapmaktayız. “Yaptığımız ürünler dünya standartlarında mı?” Bu soru için bir cevabımız yok ancak sürekli ürünlerimizi yenileyip geliştiririyoruz.

Türkiye’de ve yurt dışında fuarlara katılmak sizce neden önemli? Faydalı olduğunu düşünüyor musunuz?

Bizim satışlarımızın en önemli ayağı hiç süphesiz fuarlardır. Bizim ürünlerimiz muadili olmadığı için insanların ürünlerimizi yaşaması, görmesi gerekiyor. Bundan dolayıda fuarlara katılmak firmamız açısından da oldukça önemlidir. Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’nı ve çalışmalarını bu sebeple çok değerli buluyoruz.

2018 yılı firmanızı ve büyüme çalışmalarınızı değerlendirdiğinizde nasıl geçti?

2018 yılının Haziran ayına kadar çalışmalarımız çok başarılıydı. Ancak ekonomik durgunluğun olduğu sonraki dönemde çalışmalarımız bir süre yavaşladı. Umuyoruz ki bu yıl çalışmalarımızı geçen yılki düşüşü yepyeni işlerimizle ve farklı projelerimizle destekleyerek büyüteceğiz. Her zaman umutluyuz.

Cami Dergisi ekibi olarak, değerli röportajı için Sayın Cihan Ercan’a ve Sanat İstanbul Şirketi’ne teşekkür ederiz.

Scroll to Top
× Bizimle iletişime geçin