KALİTELİ ÜRÜNLERİ VE BAŞARILI KADROSUYLA AVİZE SEKTÖRÜNÜN ÖNEMLİ İSİMLERİNDEN BİRİ OLAN SAFİR AVİZE FİRMASI DA 26-29 MAYIS 2022 TARİHLERİNDE İSTANBUL CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA ÜRÜNLERİNİ TANITACAK!

Safir avize ,1985 yılında avize taşı imalatı ile başladıkları bu yolda, 1990 yılında avize iskeleti imalatını da ekleyerek işlerini daha fazla büyütüp geliştirdiler. Aldıkları özel siparişleri; titizlikle ve en ince detayına kadar tecrübeli ve profesyonel kadrolarıyla yapmaktalar, kuruldukları günden bugüne, sürekli değişimin ve kalitenin öncüsü oldular. Kalitelerini bozmadan çalışmalarını sürdürürken, hedeflerini daima yüksekte tutarak yollarına daha güçlü ve istikrarlı bir şekilde devam etmekteler.

 Başlarda avize, aydınlatma maksadıyla ve mum yardımıyla kullanılmaktaydı fakat teknolojinin de gelişmesiyle ampul ve led ışıklandırma araçlarıyla kullanılmaktadır. Eski çağlarda İslamiyette avize daha çok asma kandiller olarak kullanılmaktaydı. Maksimum ışık elde etmek maksadıyla tavana asılan bu kandiller sonraki dönemlerde özellikle Osmanlı Döneminde, cami ve kubbeli yapılarda, üzerinde kandiller bulunan daire şeklinde asma kandillerin kullanımı yaygınlaşmıştır. 

SAFİR AVİZE hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak ve yaptığı çalışmaları incelemek için sizleri 26-29 MAYIS 2022 İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de düzenlenecek olan 13.Uluslararası İSTANBUL Cami Yapı Ekipmanları Fuarımıza bekliyoruz…

Scroll to Top
× Bizimle iletişime geçin