ÖZKUL HALI SAN. VE TİC. LDT. ŞTİ. OLARAK; 108 YILLIK TECRÜBELERİ İLE KOKU YAPMAYAN, ALEVALMAYAN, RENGİ SOLMAYAN VE İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLI MADDELER İÇERMEYEN HALILARINI İSTANBUL PENDİK TEKNOPARK İÇERİSİNDEKİ PROJE CAMİMİZDE MONTAJINI TAMAMLAMIŞTIR !

1912 yılında el halısı üretimiyle başlayan yolculuğumuz birçok dönüm noktasına şahit oldu. 1952 yılında Türkiye’deki ilk halı dokuma makinasını bünyesine katan Özkul Halı, günümüzde de halı üretiminde son teknolojilerden faydalanmaya devam ediyor.

1960 yılına kadar ev halısı üretmeye devam eden Özkul Halı, tek bir alana odaklanmayı tercih ederek bu tarihten itibaren cami halısı üretimine geçmiştir.

Türkiye’de 50.000 caminin yanı sıra yurt dışında 4.500 cami Özkul Halı’nın imzasını taşımaktadır.

Cami mimarisine ve kullanım alanına göre özel olarak tasarlanan halılar diz temas yerlerindeki aşınmayı en aza indirmek için Termopres buharlı işlemden geçmektedir. Güve ve bakterilere karşı insan sağlığına zarar vermeyen koruyucuların kullanımı Özkul Halı’nın en iyi uygulama için sarf ettiği çabayı açıkça göstermektedir.

Özkul Halı geçmiş deneyimleri ve uzmanlığı sayesinde her geçen gün daha iyi uygulamalar yapmayı hedeflenmektedir.
Siz de cami mimarisine uygun, motiflere yansıtan cami halısı uygulamaları istiyorsanız Özkul Halı’nın deneyimli ve uzman çalışanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Sizleri de ÖZKUL HALI SAN. VE TİC. LDT. ŞTİ. firması ve çalışmaları ile tanışmaya sektörün lider fuarı 10. Uluslararası Bursa Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na davet ediyoruz.

Scroll to Top
× Bizimle iletişime geçin