Sektörün Öncü Firmalarından Hastunç İnşaat Da Cami Yapı Ekipmanları Fuarında!

Ahşap Palet:
Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) alt kuruluşu olan Uluslararası Bitki Koruma Konvansiyonu (IPPC) Sekreterliği, üyelerinin katılımıyla 2002 yılında Roma’da Uluslararası ticarette kullanılan masif ağaçtan yapılmış ambalaj ve paletlerle ilgili yeni bir standart (ISPM 15: International Standards for Phytosanitary Measures) belirlemiştir. ISPM 15’in ülkemiz için önemi; bundan böyle tüm ihraç ürünlerinde kullanılacak masif ağaçtan yapılmış ambalaj malzemeleri Isıl işlemden geçmedikçe ve Fumigasyon yapılmadıkça diğer ülke sınırları içine girmeyecektir. Isıl işlem ve Fumigasyon, maliyetinize ilave yük getirecektir.
Doğrudan masif ağaçtan yapılmayan, tahta parçaları, ağaç talaşı ve kırpıntılarının yüksek sıcaklıkta kurutulup, tutkal karıştırılıp basınç altında kalıplanmasıyla üretilen sunta, mdf, kontraplak gibi malzemeler (canlı organizma, küf, bakteri, mantar barındırmayacağından) ISPM 15’te ısıl işlem veya fumigasyon gerektirmeyen malzemeler olarak belirtilmiştir.
HASTUNÇ İNŞ. TİC. firmasının Türkiye pazarına sundukları BONİT PALET yukarıdaki malzemeler gibi tahta palet parçaları, ağaç talaşı, ve kırpıntıları, soyulmuş kabuk vb.nin kırılıp kurutulması ve bu karışımın özel bir reçineyle birleştirilip yüksek basınç ve sıcaklık altında uygun kalıp ve aksesuarlarda şekillendirilmesi ile oluşur.
HASTUNÇ İNŞ. TİC. firması da 09-12 Nisan 2020’de İstanbul/Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan 9.Uluslararası Cami Yapı Ekipmanları Fuarımızda yerini aldılar. Sizleri de HASTUNÇ İNŞ. TİC. firması ve çalışmaları ile tanışmaya sektörün lider fuarı 9.Uluslararası Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na davet ediyoruz.

Scroll to Top
× Bizimle iletişime geçin