SON YILLARDA EKONOMİDE NİSPİ DARALMA VE DALGALANMALAR YAŞANSA DA, AVİZECİLİK SEKTÖRÜ CANLILIĞINI KORUMAKTADIR.

2019 yılının ilk üç ayında ve yılın ilk çeyreğinde Kanada, Avrupa ülkeleri ve Arabistan’a yaptığımız ihracatlar ile bu yıla çok hızlı girdik. Vedat Bey, Cami avizecilik sektöründe geçtiğimiz yıllarda büyüme oldu mu? Cebeci Avize olarak, firmamız açısından, hem yurt içinde hem de yurtdışında pazarımız bir önceki yıla göre % 40 oranında artış göstermiştir. 2018 yılı çalışmalarınız ve 2019 yılı yeni projeleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

2018 yılında Cebeci Avize, Güney Afrika Bölgesi’nde, Gana, Fildişi, Kanada, Amerika ve Rusya’da önemli projelere imza attı. Bu yıl aynı bölgelere yönelik yeni projelerimizin görüşmeleri ve tasarım çalışmalarımız devam etmektedir.
Avizecilik sektöründe Türkiye’de ve Dünya standartlarında sizce en uygun şekilde üretiliyor mu? Standartları nelerdir?
Aydınlatma sektöründe Türkiye, dünya standartlarını yakalayamamış olsa da, ‘Cami avize üretimi’ konusunda ve alanında dünyanın tercih ettiği bir merkez haline gelmiştir.

Ülkemizde Cami inşaat sektörünün canlı oluşu, yurtdışına da olumlu yansımaktadır. Cami avize üretimimiz dünya standartlarına uygun olmakla birlikte, model, tasarım ve malzeme kalitesi açısından Türkiye tercih edilmektedir.
Bu yüzden firmamızın ihracatı her yıl artış göstermektedir.

Türkiye’de ve yurt dışında fuarlara katılmak sizce neden önemli? Faydalı olduğunu düşünüyor musunuz?
Fuarlara katılarak hem kendimizi hem de çalışmalarımızı yenilemiş oluyoruz. Tanıtım ve sürdürülebilir faaliyetler açısından, pazarlama ve üretim kapasitemizi daha hızlı kullanma, daha fazla kişiye ve ülkeye ulaşma, yenilikleri daha hızlı takip edebilme açısından fuar çalışmalarını ve Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’nı çok değerli buluyorum. Nitekim yıllardır sektör temsilcileri ve firma sahipleri olarak her yıl Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na katılıyoruz. Fuar çalışmalarının ve organizasyonlarının çok kıymetli olduğunu düşünüyorum.
Cami Dergisi ekibi olarak, değerli röportajı için Sayın Vedat Cebeci’ye ve Cebeci Avize Şirketi’ne teşekkür ederiz.

Scroll to Top
× Bizimle iletişime geçin