CAMİ FUARIMIZA ORDU PERŞEMBE İLÇE MÜFTÜSÜ SAYIN BASRİ BEKTAŞ’TAN TAM DESTEK!

Ordu/Korgan (1968) doğumlu olan Basri BEKTAŞ İlkokulu ve ilk dini tahsilini köyü Çayıralan’da aldı. Hafızlık için gittiği Tokat Niksar’da Kuran eğitimi, tecvit ve ilmihal derslerini Ali Hafızdan aldıktan sonra yine aynı yerde İmam Hatip Ortaokulunu bitirdi. 1989 yılında İstanbul İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu.

İstanbul’un çeşitli semtlerinde ve Ordu’nun Korgan ilçesi yeşil alan da vekil ve fahri İmam Hatiplik ve Kuran Kursu hocalıkları görevlerini yaptı. Halen Ordu ili Perşembe ilçe Müftülüğü görevine devam etmekte olan Basri BEKTAŞ evli ve üç çocuk babasıdır.

Birçok alanda çalışmaları olan Basri BEKTAŞ, spor, sanat ve Edebiyat alanına ilgi duymakta ve amatör çalışmalara imza atmaktadır.  Yerel ve ulusal alanda yayınlanmış yazılarının yanında kitap çalışmaları şu şekildedir:

1- “İmamlar Dirilirse” kitabında, kutsal bir vazife addettiği İmam Hatiplik görevinin ehemmiyeti ve kutsiyeti üzerine denemeler yapmak, vazifenin ehemmiyetine örneklemeler yazmak gayreti güdülmüştür.

2- Abdul Hay el-Leknevi’ye ait “El Esarul Merfua Fil Ahbaril Mevdua”  “Mübarek gün ve gecelerle ilgili uydurulan hadisleri” ihtiva eden bir çalışmadır. Eğitim Merkezi bitirme tezidir.

3- “El Kelime” “Sarf Nahiv” ismiyle, on yılı aşkın ders olarak okuttuğu, kendi usulünü ortaya koyduğu Arapça gramer çalışmasıdır.

4- “İftiranın Faturası” Bir yaşanmışlıktan hareketle yazılan araştırma yazılarından oluşan kitap 2018 yılında Ensar Neşriyat ’tan çıkmıştır.

5-  “ Sözün Esareti ” Söyleyene değil söyletene bak” denecek bir eserdir. SBT yayıncılıktan çıkmış yeni basımı ise Ensar Neşriyat ‘tan çıkacaktır.

10-13 Eylül 2020 tarihinde olacak 9.Uluslararası Samsun Cami Yapı Ekipmanları Fuarımızın davetiyesini Proaktif Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hüseyin ŞAHİN, Ordu / Perşembe İlçe Müftüsü Sayın Basri BEKTAŞ’a takdim etmiştir. Müftümüz nazında tüm Karadeniz il ve ilçe müftülerimiz, hocalarımız ve cami sektörüne iş yapan firmalarımız fuarımıza davetlidir. Davetlimizsiniz.

www.camifuari.com | www.proaktiffuarcilik.com.tr

Scroll to Top
× Bizimle iletişime geçin