CAMİ FUARLARIMIZA KATILAN, SEKTÖRÜN LİDER İSİMLERİNDEN BİRİ OLAN ERBİM ELEKTRONİK FİRMASI AYASOFYA CAMİİ’NİN SES SİSTEMLERİNİ YAPIYOR!

Ayasofya Camii’nin ibadete açılmasına sayılı günler kala cami sektörünün en önemli firmalarından biri olan Erbim Elektronik firması Ayasofya camisinin ses sistemlerini yapmaya başladı.

Fatih İlçe Müftüsü Sayın; Emrullah ÜZÜM , ”İlçemiz müftülüğüne bağlı Büyük Ayasofya Cami içi ve minarelerin ses sistemlerini Erbim Elektronik ltd.şti. Tarafından yapılıp hizmete sunulmuştur. Sistemin performansından dolayı proje sorumlusu Ömer KARAKAŞ’a da teşekkür ederiz” diyerek teşekkürlerini iletti.

Erbim Elektronik firması ilk olarak Gürses Elektronik adı altında Enver Karakaş tarafından 1964 yılında küçük bir işletme olarak kurulmuştur. 01,02,1993 tarihinde Dinçer Karakaş ve Ömer karakaş tarafından Erbim Elektronik Cihazlar Sanayi Ticaret Ltd.Şti. olarak değiştirilmiştir.
Erbim Elektronik Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleşen Karadeniz sahil yolu açılışında ses sistemi ile ilgili tüm projeleri üstlenip başarı ile sonuçlandırmıştır. Birçok sanatçı ve milli sporcunun bir araya geldiği EYOF 2011 olimpiyatlarında görüntü sistemine ev sahipliğini Erbim Elektronik yapmıştır. Çevre ve Şehircilik bakanlığının şu ana kadar yapmış olduğu tüm ses ve görüntü içerikli projelerinde de Erbim elektronik yer almıştır.
Ayrıca Tüsiad, Dünya Bankası Türkiye Temsilciliği ve Aile ve sosyal politikalar bakanlığının birlikte yürüttüğü cinsiyet eşitliği ve kalkınma adı altındaki seminerde ses anons ve kiralama sistemini üstlenerek kusursuz icra ettiği projelerine bir yenisini daha eklemiştir. Firma, sadece ses sistemi kiralamasında değil, bunlarla birlikte cami iç ve dış ses sisteminde de birçok sağlam referansa sahiptir.
Bursa Ulu Cami, İstanbul Ayasofya Camii, Siirt Tillo Merkez Camii, Siirt İbrahim Fakrullah hz. Camii, İstanbul Fatih Sultan Mehmet Han camii, Almanya Memmingen Camii, Rize Güneysu Merkez Camii, Giresun Saray Burnu camii, Trabzon Mehmet Akif Ersoy camii, İstanbul Sultan Çifliği Merkez Camii, İstanbul Bakırköy Florya camii, Ankara Müderris Ahmet Efendi Camii, Kocaeli Gölcük Halıdere Camii, İstanbul Bayrampaşa Cem Sultan Camii önemli referanslarımızdan bazılarıdır. Firma, dünya çapında kalitesi, ses netliği ve dayanıklılığı ile adından söz ettirmiş birçok 1. Sınıf markaların (Yamaha, Bosch, Behringer, Toa, Qsc) satış ve proje temsilciliğini yapmaktadır.
Gerekli tüm malzemeye sahip olan Erbim Elektronik şirketi tüm hızıyla büyük çaba ve gayret göstererek takım arkadaşlarıyla birlikte büyümeye devam etmektedir.

Scroll to Top
× Bizimle iletişime geçin