11 Aralık 2020 Genel 0 comment

CAMİ FUARLARIMIZDA BİZLERİ YALNIZ BIRAKMAYAN SEKTÖRÜN BİLİNEN İSİMLERİNDEN BİRİ OLAN SERKO HALI VE İPLİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. FİRMASI İSRAIL RAHAT ŞEHRİNDE BULUNAN AL BEDIR CAMII HALILARINI YAPMIŞTIR!

1950’li yıllarda Kurucuları Merhum Osman KALAYCIOĞLU tarafından el halısı imalatı ile kurulan Serko Halı, 1970’li yıllarda iplik ve dokuma tesisinin kurulmasından sonra makine halısı üretimine başlamıştır

2009 senesinde Almanya Aachen Üniversitesi Tekstil ve Zemin Enstitüsü (TFI AACHEN) tarafından Halıda alev almazlık belgesi ile Serko Halı olarak halıları “Alevlenmez Halı” tescilini almıştır.

2012 Senesinde , Rusya Moskova “Pojarnaya Sertifikatsionnaya Kompaniya Limited Şirketi” tarafından “Alev Almaz Ve Kapalı Mekânlarda Kullanıma Uygunluk” sertifikasını alarak Rusya Hükümeti tarafından kabul edilen en üst derece yanmaz halı uygunluğunu elde etmiştir. Rusya Devleti tarafından verilen bu sertifika Türkiye içerisinde Yün halı üreten firmalar içerisinde sadece Serko Halı’da mevcuttur.

Serko Halı Sanayii olarak halıları kalitesi ve referansları kadar müşterilerının memnuniyeti firmaları için edinilmiş bir düsturdur…

Sizleri de SERKO HALI VE İPLİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. firması ve çalışmaları ile tanışmaya sektörün lider fuarı 10. Uluslararası Bursa Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na davet ediyoruz.