Cami Yapı Ekipmanları Fuarında Çağın Vitray Firması Da Yerini Aldı!

Mehmet Vatan, 1971 yılında Kastamonu’da doğdu. 12 yaşında vitray sanatıyla ilgilenmeye başlayan Mehmet Vatan, ilk gençlik döneminde mozaik ve kurşunlu vitray sanat dallarında eserler verdi.
Vitray sanatında geliştirdiği teknikle çığır açan Amerikalı sanatçı Louis Comfort Tiffany’in kendi adını taşıyan Tiffany Vitray’la Türk vitray sanatçıların tanışması 1990’lı yılların başına rastlar. Mehmet Vatan da bu yeni tekniğe yönelmiş ve hâlen çalışmalarında Tiffany tekniğini kullanmaktadır.
2006 yılında vefat eden Türkiye’nin ilk kadın vitraycısı Şükriye Işık’la da çalışan Mehmet Vatan, İstanbul Çağlayan’daki kendi atölyesinde eser vermeye ve 2009 yılında faaliyete giren Bakırköy Çağın Sanat Evi’nde de sanatseverlere tecrübelerini aktarmaktadır.
Çağın Vitray firması da 09-12 Nisan 2020’de İstanbul/Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan 9.Uluslararası Cami Yapı Ekipmanları Fuarımızda yerini aldılar. Sizleri de Çağın Vitray firması ve çalışmaları ile tanışmaya sektörün lider fuarı Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na davet ediyoruz.

Scroll to Top
× Bizimle iletişime geçin