CAMİLERİMİZİN VAZGEÇİLMEZİ CAMİ AVİZE URETIMI YAPAN , SEKTÖRÜN BİLİNEN İSİMLERİNDEN BİRİ OLAN MİMAR SİNAN AVİZE FİRMASI DA 25 – 28 MART 2021 TARİHLERİNDE BURSA CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA ÜRÜNLERİNİ TANITACAK!

2016 yılında başlayan yolculuklarında klasik ve modern uygulamaları ile metal’e şekil vererek ortamlarımıza renk ve ışık veren mimar sinan avize özel tasarımlar ile istediğiniz ölçüde istediğiniz desenleri sizin için tasarımını yapabiliyorlar. Ülke çapında Üretimini gerçekleştirdiği yüzlerce camii ve sosyal tesis,konut, iş merkezi alanlarındaki çalışmaları Mimar Sinan Avize’nin derin tecrübe ve bilgi birikimini yansıtmaktadır.

Cami Avizesi, islamiyette ibadetlerin yapıldığı camilerin aydınlatılması için kullanılan nesneler olmakla birlikte, bu avizeler kullanılan motif ve ayetlerle de manevi yönden camilerimize değer katmaktadır. Avize farsça kökenli olup “asılan şey” anlamına gelmektedir. Günümüzde ise avize; tavana asılan,lambalı,şamdanlı cam veya metal süslemeli aydınlatma aracı olarak ifade edilmektedir.

MİMAR SİNAN AVİZE hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak ve yaptığı çalışmaları incelemek için sizleri 25 – 28 Mart 2021 Bursa Atatürk Kültür Merkezi Merinos Fuar Alanında düzenlenecek olan 10.Uluslararası BURSA Cami Yapı Ekipmanları Fuarımıza bekliyoruz…

Scroll to Top
× Bizimle iletişime geçin