PROJEDEN MONTAJA KADAR KENDİ YERLİ ÜRETİMLERİ OLAN SEKTÖRÜN ÖNEMLİ İSİMLERİNDEN SULTAN HALI MADENCİLİK FİRMASI DA 25 – 28 MART 2021 TARİHLERİNDE BURSA CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA ÜRÜNLERİNİ TANITACAK!

1989’dan bu yana yün, akrilik cami halıları üreten SULTAN HALI MADENCİLİK firması özgün tasarımları, kaliteli ürünleri ve deneyimli kadrosu ile halı üretimi ve montajına hız kesmeden devam etmekte.

Halı, yere veya mobilya üstüne serilmek, duvara asılmak için çeşitli düğüm teknikleriyle yapılan, çoğu yünden dokunan, kısa ve sık tüylü, nakışlı, kalın yaygı dokumaya verilen isimdir. Bitkisel ve hayvansal malzemelerle yapılan dokumaları, göçebe toplumlar giyinme amacının dışında çadır ve barınak gibi mekânlar oluşturmada da kullanmış; ayrıca kilim ve halı gibi çeşitli dokuma türleriyle yaşadıkları yerleri süslemişlerdir. Halıyı meydana getiren ve halının esas ögesi olan düğüm-ilmik, koyun, keçi gibi hayvanların yününden elde edilen ipliktir. Halılar düğümlerinin atılışlarına ve sıklığına göre adlandırılır.

SULTAN HALI MADENCİLİK hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak ve yaptığı çalışmaları incelemek için sizleri 25 – 28 Mart 2021 Bursa Atatürk Kültür Merkezi Merinos Fuar Alanında düzenlenecek olan 10.Uluslararası BURSA Cami Yapı Ekipmanları Fuarımıza bekliyoruz…

Scroll to Top
× Bizimle iletişime geçin