PROJEDEN MONTAJA KADAR TAMAMEN KENDİ VE YERLİ ÜRETİMİMİZDİR.

“Cami avizelerinde bir standart bulunmuyor ancak işçiliğin ve hammaddenin vermiş olduğu bir kalite var. Bu kalite ve işçilik bir standart sayılabilir.”

Veysel Bey, yeni projeleriniz, yurt içi ve yurt dışı çalışmalarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

1985’ten bu yana 35 yıldır sektörde kendimizi yenileyerek ve geliştirerek hizmet vermekteyiz. Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere 5000’i aşkın camiyi aydınlattık ve aydınlatmaya devam edeceğiz. Firmamıza ait 24 adet patentli ürün bulunmaktadır.
Çalışmalarımız öncelikli camilerimiz olmak üzere özel mekanlara uygulanıyor. Kendine nâzır tasarım ve modellemeler yapmaktayız. Mekanlar için özel proje uygulaması yapmaktayız. Sadece cami değil; tiyatro, konferans salonu, düğün salonu, otel ve özel alanlar için projeli üretimler yapmaktayız. Faaliyetlerimiz; başta Türkiye olmak üzere dünya çapında hizmet vermekteyiz.

2018 yılı ve 2019 yılı çalışmalarınız nelerdir?

2017 ve 2018 yılına büyük projelerle giriş yaptık. Yoğun bir tempo ile sezonu tamamladık. Her geçen günümüzde imalatımıza yeni makine alımı yaparak kalitemize bir yenisini ekliyoruz. Daha modern, kaliteli teçhizat ve malzemelerle kalite ve ucuzluğun markası olmaya devam edeceğiz. Doğrusu düşündüğümüz hedefi yakalayamadık. Malum ülkedeki ekonomik olumsuzluklar sektörümüzü de etkiledi. Bunların geçici olduğuna inanıyoruz. Faaliyetlerimize ara vermeden yolumuza devam edeceğiz. 2019 yılına da bu imkanlar ölçüsünde devam etmek istiyoruz.

Cami avize ve aydınlatma sektöründe Türkiye’de ve Dünya standartlarında sizce en uygun şekilde üretiliyor mu? Standartlar nelerdir?

Alışılmış ürünler dışında yeni çizgiler; manevi iklimimizin ve kültürümüzün vermiş olduğu aydınlatma şekillerini de göz önünde bulunduruyoruz. Cami avizelerinde dünyada ve ülkemizde ön sırada olduğumuza inanıyorum. Bu da işimizde ve çalışmalarımızda bizlere ayrı bir mutluluk vermektedir.

Türkiye’de ve yurt dışında fuarlara katılmanın faydalı olduğunu düşünüyor musunuz?

Yurt dışında fuarlara katılmak henüz nasip olmadığı için bilmiyorum. Ancak iyi olacağına kanaatim tam. Yurt içi fuarları biz imalatçılara kendimizi daha iyi tanıma fırsatı vermiştir. Mimar hocalarımız başta olmak üzere diğer dallarda da iş yapan firmalarla da tanışma fırsatı oldu. Ufkumuzu açması ve vizyonumuzu genişletmesi açısından fuarların her zaman faydalı olduğunu düşünüyorum. Dünya standartlarına uygun üretimimizi kanıtlamaktayız.

Cami yapı sektöründe Cami Yapı Ekipmanları Fuarı ve bunun gibi fuarların devam etmesi kanaatindeyim. Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’nın, firmamız için meslektaşlarımızla ve diğer sektörlerdeki arkadaşlarımızla tanışmak için fırsat olduğunu; aynı zamanda cami derneklerinin ve yaptıranların yeni ürünler ve farklı hizmetler, projeler bulması açısından faydalı olduğunu düşünüyorum.
Cami Dergisi ekibi olarak, değerli röportajı için Sayın Veysel Özhasret’e ve Safir Avize Şirketi’ne teşekkür ederiz.

Scroll to Top
× Bizimle iletişime geçin