Modern Çini Vizyonu Göz Alıcı Renk Ve Desenleriyle ALTIN ÇİNİ Firması İSTANBUL CAMİ YAPI EKİPMANLARI FUARINDA…

Özellikle mimari yapılarda kullanımı artan çinide, figür olarak Osmanlı ve Selçuklu dönemlerine ait lale gibi çiçek motiflerini kullanan Altın Çini Firması Makine baskısı ya da el yapımıyla değişik ebatlarda yer ile duvar karoları, el dokuru ürünler ve çini tabaklar yapıyor.

Türk hamamları, dış cepheler, otel dizaynları ve camilerde çiniler sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle cami içerisindeki kürsü, mihrap, minber, sütünce ve müezzinlik gibi kısımlarda estetik duruşundan ötürü çini tercih ediliyor. Ayrıca Osmanlı sultanlarının tuğraları ve özel kesim kitabe çalışmaları var.

Son zamanlarda sanatsal karo çalışmaları ön planda. Türk çinileri cami yapılarında kullanılıyor. İsrail, Almanya, Amerika, Çin, Japonya, Fas, Suudi Arabistan, Suriye ve Pakistan gibi birçok ülkeye çini karolar gönderen Altın Çini Firması , üretiminin yüzde 50’ sinden fazlasını ihraç ettiklerini kaydetti.

Yurt dışından özellikle cami ve lokanta mimarisinde kullanılmak üzere çini karolarının talep gördüğünü açıklayan firma, “Üretimimizde belli bir kotamız var. Müşteri taleplerine göre hareket ettiğimiz için ihracat rakamımız değişkenlik gösteriyor” diye konuştu. Son yıllarda yurt içinde ve yurt dışında özellikle mimari yapıda kullanılmak üzere çiniye olan ilginin arttığına dikkat çeken firma , artan taleplere cevap vermek için üretim kapasitelerini artırmak istediklerini açıkladı.

Cami yapımında kullanılan Türk Çinilerini Cami Sektörüne tanıtmak için 26-29 MAYIS 2022 tarihinde İstanbul Fuar Merkezinde ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor..

Scroll to Top
× Bizimle iletişime geçin